Kanchelskis: Lokomotivning g‘alabasi kuchini ko‘rsatdi
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi bo‘lgan Andrey Kanchelskis “Lokomotiv” va “Spartak” jamoalari o‘rtasidagi Oliy liga uchrashuvi natijasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Poytaxt derbisi shanba kuni, 9-avgustda bo‘lib o‘tdi va unda “Lokomotiv” jamoasi 4:2 hisobida g‘alaba qozondi. Uchrashuvda uchta gol muallifi bo‘lgan futbolchi esa hujumkor yarim himoyachi Aleksey Batrakov bo‘ldi.
Kanchelskisning so‘zlariga ko‘ra, 4:2 hisobi “Lokomotiv” jamoasining “Spartak”dan kuchli ekanini ko‘rsatadi. Uning ta’kidlashicha, “Lokomotiv” hozirda Oliy liganing yetakchisi bo‘lib turibdi.
Biroq, Kanchelskis mavsum davomida jamoa qanday natija ko‘rsatishini oldindan aytish qiyinligini ta’kidladi. Uning fikricha, “Lokomotiv” to‘rtinchi yoki beshinchi o‘rin uchun kurash olib boradi.
Ma’lumot uchun, “Lokomotiv” hozirda Oliy ligada yagona yetakchi sanaladi. Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa shu kungacha o‘tkazilgan to‘rt uchrashuvning barchasida g‘alaba qozongan.
Oxirgi marta “Lokomotiv” yangi mavsumni shunday yaxshi boshlagan edi va bu 2017-yilda bo‘lgan. O‘sha yili jamoa Yuriy Syomin boshchiligida chempionlikni qo‘lga kiritgan edi.

Канчельскис: Победа Локомотива продемонстрировала силу
В последние годы известный футболист Андрей Канчельскис высказал свое мнение о результате матча Высшей лиги между командами "Локомотив" и "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Столичное дерби прошло в субботу, 9 августа, и в нем команда "Локомотив" одержала победу со счетом 4:2. Автором трех голов стал атакующий полузащитник Алексей Батраков.
По словам Канчельскиса, счет 4:2 показывает, что команда "Локомотив" сильнее "Спартака". Он отметил, что "Локомотив" в настоящее время является лидером Высшей лиги.
Однако Канчельскис подчеркнул, что трудно предсказать, какой результат команда покажет в течение сезона. По его мнению, "Локомотив" будет бороться за четвертое или пятое место.
Для справки, "Локомотив" в настоящее время считается единственным лидером в Высшей лиге. Команда под руководством Михаила Галактионова одержала победу во всех четырех проведенных матчах.
В последний раз "Локомотив" так хорошо начал новый сезон в 2017 году. В том году команда под руководством Юрия Сёмина завоевала чемпионство.