Din Xenderson: Liverpul ustidan g‘alaba tarixiy bo‘ldi
"Kristal Pelas" futbol jamoasi darvozaboni Din Xenderson Angliya Superkubogi bahsida g‘alaba qozonganidan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oliver Glasner boshchiligidagi jamoa "Liverpul" bilan asosiy vaqt va qo‘shimcha bo‘limlarda 2:2 hisobida durang o‘ynadi. G‘olib nomi penaltilar seriyasida aniqlandi va unda "Kristal Pelas" ustun keldi.
Din Xenderson o‘z intervyusida shunday dedi: "Hissiyotlarim juda ajoyib. Murabbiyimiz ikkinchi bo‘limda imkoniyatlarimiz bo‘lishini aytgandi va biz bu g‘alabaga munosib edik." Uning so‘zlariga ko‘ra, "Liverpul" ustidan zafar quchish oson bo‘lmagan.
"Liverpul" bu uchrashuvga favorit sifatida kelgandi, ular kuchli futbolchilarga ega va yaxshi jamoa. Biroq biz so‘nggi uch oyda ikki sovrin qo‘lga kiritdik.
Bu klub tarixidagi muhim voqea", — deydi Xenderson. Darvozabon penaltilar seriyasi haqida ham gapirdi: "Penaltilarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rdik.
Bu borada mehnat qilgan barcha kishilarga minnatdorchilik bildiraman." Shu tariqa, "Kristal Pelas" jamoasi navbatdagi yirik g‘alabani nishonladi va muxlislarini quvontirdi.
O‘zbekiston Superligasi yangi mavsumining 1-tur uchrashuvi Buxoroda bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu o‘yinda mezbon jamoa — “Buxoro” o‘z maydonida “Qo‘qon-1912”ni 1:0 hisobida

Дин Хендерсон: Победа над Ливерпулем стала исторической
"Кристал Пэлас" футбольной команды вратарь Дин Хендерсон поделился своими мыслями после победы в матче за Суперкубок Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Оливера Гласнера сыграла вничью с "Ливерпулем" 2:2 в основное время и дополнительное время. Имя победителя было определено в серии пенальти, где "Кристал Пэлас" оказался сильнее.
Дин Хендерсон в своем интервью сказал: "Мои эмоции просто великолепны. Наш тренер говорил, что у нас будут шансы во втором тайме, и мы заслужили эту победу." По его словам, победить "Ливерпуль" было нелегко.
"Ливерпуль" пришел на этот матч в качестве фаворита, у них сильные игроки и хорошая команда. Однако за последние три месяца мы завоевали два трофея.
Это важное событие в истории клуба", — говорит Хендерсон. Вратарь также рассказал о серии пенальти: "Мы серьезно готовились к пенальти.
Благодарю всех, кто работал над этим." Таким образом, команда "Кристал Пэлас" отпраздновала очередную крупную победу и порадовала своих болельщиков.