Genich: Spartakga maydonda ayyorlik yetishmayapti
Rossiyalik sharhlovchi Konstantin Genich Moskvaning Spartak jamoasining so‘nggi o‘yini yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionati to‘rtinchi turida Spartak derbida Lokomotiv jamoasiga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Sharhlovchining ta’kidlashicha, zamonaviy futbol tezkorlikni, hujumlarni tez yakunlashni talab etadi.
Spartak esa bu borada faollik ko‘rsatayotgan bo‘lsa-da, unga yetarlicha ayyorlik yetishmayapti. Genichning so‘zlariga ko‘ra, jamoa harakatlarida to‘g‘ridan-to‘g‘rilik ko‘p, bu esa natijaga salbiy ta’sir qilmoqda.
Hozirda Dejan Stankovich boshchiligidagi Spartak to‘rt o‘yinda to‘rt ochko jamg‘argan va Rossiya chempionati turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda. Jamoaning navbatdagi o‘yini 16-avgust kuni Sankt-Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Mutaxassislar Spartakdan yaxshiroq natijalar kutishmoqda. Shu bois, kelgusi bahsda jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashga harakat qilishi lozim.

Генич: Спартаку на поле не хватает хитрости
Российский комментатор Константин Генич высказал свое мнение о последнем матче московского Спартака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В четвертом туре чемпионата России Спартак проиграл в дерби команде Локомотив со счетом 2:4. По словам комментатора, современный футбол требует скорости и быстрого завершения атак.
Хотя Спартак проявляет активность в этом отношении, ему не хватает достаточной хитрости. По словам Генича, в действиях команды много прямолинейности, что негативно сказывается на результате.
В настоящее время Спартак под руководством Деяна Станковича набрал четыре очка в четырех матчах и занимает одиннадцатое место в турнирной таблице чемпионата России. Следующий матч команды пройдет 16 августа против питерского Зенита.
Эксперты ожидают от Спартака лучших результатов. Поэтому в следующем поединке команде необходимо постараться улучшить свою игру.