Amerikalik mashhur qo‘shiqchi Jennifer Lopezning konserti Toshkentdagi “Bunyodkor” stadioni maydoniga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tadbir davomida ko‘plab muxlislar maydonga chiqib, stadion gazoniga zarar yetkazdi. Natijada, stadionning o‘yin maydoni yaroqsiz holatga kelib qoldi.
Championat.Asia nashri bosh muharriri Narzulla Saydullayevning aytishicha, agronomning fikriga ko‘ra, gazonni to‘liq tiklash uchun taxminan ikki oy vaqt talab etiladi. Zararlangan o‘t qatlami stadionda mavjud maxsus texnika yordamida olib tashlanadi va yangi o‘t ekiladi.
“Bunyodkor” stadioni nafaqat klub o‘yinlari, balki O‘zbekiston milliy terma jamoasining uchrashuvlari uchun ham asosiy maydon hisoblanadi. Yaqinda milliy terma jamoa ilk bor o‘z tarixida jahon chempionatiga yo‘llanma olgani bois, stadionning holati yanada muhim ahamiyat kasb etmoqda.
Mutaxassislar stadion gazonini tez fursatda tiklash ustida ish olib bormoqda. Shu sababli, stadionda vaqtincha o‘yinlar o‘tkazilmasligi mumkin.
Bu holat futbolchilar va muxlislar uchun vaqtinchalik noqulaylik tug‘dirishi mumkin, biroq maydon sifatini tiklash uchun bunday choralar zarur hisoblanadi.

Концерт Дженнифер Лопес нанес ущерб газону стадиона на два месяца
Американская знаменитая певица Дженнифер Лопес провела концерт, который негативно сказался на поле стадиона "Бунёдкор" в Ташкенте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во время мероприятия множество фанатов вышли на поле и повредили газон стадиона. В результате игровое поле стадиона пришло в непригодное состояние.
Главный редактор издания Championat.Asia Нарзулла Сайдуллаев отметил, что, по мнению агронома, для полного восстановления газона потребуется примерно два месяца. Поврежденный слой травы будет удален с помощью специальной техники, а затем посеется новая трава.
Стадион "Бунёдкор" является основным полем не только для клубных игр, но и для матчей национальной сборной Узбекистана. В связи с тем, что недавно национальная сборная впервые в своей истории получила путевку на чемпионат мира, состояние стадиона приобретает еще большее значение.
Специалисты работают над тем, чтобы быстро восстановить газон стадиона. Поэтому на стадионе временно могут не проводиться игры.
Эта ситуация может вызвать временные неудобства для игроков и фанатов, однако такие меры необходимы для восстановления качества поля.