Chelsi va MYU Donnarumma transferi yuzasidan PSJga murojaat qildi
PSJ darvozaboni Janluiji Donnarumma joriy transfer oynasida jamoasini o‘zgartirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Chempionlar ligasi amaldagi g‘olibi italiyalik futbolchini sotmoqchi ekani haqida xabarlar tarqalgan edi. Jurnalist Sebastyan Vidalning ma’lumotiga ko‘ra, Angliyaning Chelsi va Manchester Yunayted klublari Donnarummaning transferi bo‘yicha PSJga murojaat qilgan.
Har ikki klub ham futbolchining hozirgi shartnomasi bilan bog‘liq vaziyatdan foydalanib, uni yanada qulay narxda sotib olishni istamoqda. 2024-2025 yilgi mavsumda Donnarumma barcha musobaqalarda jami 47 o‘yinda maydonga tushdi.
U ushbu uchrashuvlarda 43 ta gol o‘tkazib yuborgan va 17 ta o‘yinda o‘z darvozasini daxlsiz saqlab qolishga muvaffaq bo‘lgan. Donnarummaning kelajagi hozircha aniq emas, biroq unga nufuzli klublardan qiziqish borligi futbolchining transfer bozoridagi ahamiyatini oshirmoqda.
PSJ rahbariyati va futbolchining o‘zi yaqin kunlarda o‘z kelajagi borasida qaror qabul qilishi kutilmoqda. Shu bois, Donnarummaning faoliyatidagi o‘zgarishlar futbol jamoatchiligi e’tiborida qolmoqda.

Челси и МЮ обратились в ПСЖ по поводу трансфера Доннаруммы
Вратарь ПСЖ Джанлуиджи Доннарумма может сменить команду в текущем трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появлялись сообщения о том, что действующий чемпион Лиги чемпионов хочет продать итальянского футболиста. По информации журналиста Себастьяна Видала, английские клубы Челси и Манчестер Юнайтед обратились к ПСЖ по поводу трансфера Доннаруммы.
Оба клуба хотят воспользоваться ситуацией с текущим контрактом футболиста и приобрести его по более выгодной цене. В сезоне 2024-2025 годов Доннарумма провел на поле в общей сложности 47 матчей во всех турнирах.
Он пропустил 43 гола в этих встречах и смог сохранить свои ворота в неприкосновенности в 17 матчах. Будущее Доннаруммы пока неясно, однако интерес со стороны престижных клубов повышает его значимость на трансферном рынке.
Руководство ПСЖ и сам футболист ожидают, что в ближайшие дни примут решение о своем будущем. Поэтому изменения в карьере Доннаруммы остаются в центре внимания футбольной общественности.