Abaskal: Batrakov hali Malkom va Promes darajasida emas
Ispaniyalik mutaxassis Gilyermo Abaskal Rossiyaning “Lokomotiv” jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning o‘yin darajasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov kuchli futbolchi hisoblanadi, biroq u hali Malkom yoki Promes kabi mashhur futbolchilarning darajasiga yetmagan. Abaskal Batrakovdan o‘z ustida yana ko‘proq ishlashini va o‘zini yuqori saviyada namoyon qiladigan to‘liq bir mavsum o‘tkazishini kutmoqda.
Hozirgi Rossiya oliy ligasi mavsumida 20 yoshli yarim himoyachi to‘rtta uchrashuvda maydonga tushdi va olti bor raqib darvozasini ishg‘ol qildi. Batrakov hozirda mamlakat chempionatining eng yaxshi to‘purarlari safida yetakchilik qilmoqda.
Uning transfer narxi hozirda 12 million yevroga baholanmoqda. Bu natijalar yosh futbolchining salohiyatini ko‘rsatadi, biroq undan kelajakda yanada yuqori natijalar kutilmoqda.
Mutaxassislar Batrakovdan o‘z o‘yinini yanada rivojlantirib, chempionatda barqaror natijalar ko‘rsatishini kutishmoqda.

Abaskal: Батраков пока не на уровне Малкома и Промеса
Испанский специалист Гильермо Абаскал высказал свое мнение о игровом уровне полузащитника московского "Локомотива" Алексея Батракoва. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, Батраков является сильным футболистом, однако он еще не достиг уровня таких известных игроков, как Малком или Промес. Абаскал ожидает, что Батраков будет работать над собой и проведет полноценный сезон, демонстрируя высокий уровень игры.
В текущем сезоне Российской Премьер-Лиги 20-летний полузащитник выходил на поле в четырех матчах и шесть раз поразил ворота соперников. Батраков в настоящее время занимает лидирующую позицию среди лучших бомбардиров чемпионата страны.
Его трансферная стоимость сейчас оценивается в 12 миллионов евро. Эти результаты показывают потенциал молодого футболиста, однако от него ожидаются еще более высокие результаты в будущем.
Специалисты ожидают, что Батраков продолжит развивать свою игру и будет демонстрировать стабильные результаты в чемпионате.