Anton Miranchuk kelajagi takliflarga bog‘liq bo‘lib turibdi
Agent Vladimir Kuzmichev, hozirda “Sion” jamoasida to‘p surayotgan yarim himoyachi Anton Miranchuk bilan ishlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Miranchukning kelajagi hozircha aniq emas. Kuzmichevga 29 yoshli futbolchi uchun qaysi yo‘nalish – Rossiyaga qaytish yoki Yevropada faoliyatini davom ettirish – ustuvor ekani haqida savol berildi.
Agentning ta’kidlashicha, bu savolga aniq javob berish qiyin, chunki barcha narsa taklifga bog‘liq bo‘ladi. Miranchuk uchun klubning ambitsiyasi, moliyaviy imkoniyatlari va boshqa shartlar muhim ahamiyat kasb etadi.
Shu sababli, hozircha Yevropa, Rossiya yoki boshqa davlatlar haqida qat’iy qaror yo‘q. O‘tgan yil yozda Anton Miranchuk “Lokomotiv” klubi bilan shartnomani uzaytirish borasida kelisha olmadi.
Shu sababli, u bir muddat erkin agent maqomida qoldi va faqat sentabr oyida “Sion” jamoasi bilan shartnoma imzoladi. Transfermarkt portali Miranchukning transfer qiymatini 2,5 million yevroga baholaydi.
So‘nggi ikki o‘yinda “Sion” safida yarim himoyachi zaxira o‘rindig‘ida 90 daqiqa o‘tirgan. Miranchukning kelajagi ayni damda ochiq bo‘lib, u uchun eng yaxshi taklif va imkoniyatlar asosiy rol o‘ynaydi.

Антон Миранчук его будущее зависит от предложений
Агент Владимир Кузьмичев работает с полузащитником Антоном Миранчуком, который сейчас выступает за команду "Сион". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, будущее Миранчука пока неясно. Кузьмичеву был задан вопрос, какой путь – возвращение в Россию или продолжение карьеры в Европе – является приоритетным для 29-летнего футболиста.
Агент отметил, что на этот вопрос трудно дать однозначный ответ, так как все будет зависеть от предложений. Для Миранчука важны амбиции клуба, финансовые возможности и другие условия.
Поэтому на данный момент нет четкого решения по поводу Европы, России или других стран. Прошлым летом Антон Миранчук не смог договориться о продлении контракта с клубом "Локомотив".
В результате он некоторое время оставался свободным агентом и только в сентябре подписал контракт с командой "Сион". Портал Transfermarkt оценивает трансферную стоимость Миранчука в 2,5 миллиона евро.
В последних двух матчах полузащитник "Сиона" провел 90 минут на скамейке запасных. Будущее Миранчука в настоящее время открыто, и для него лучшие предложения и возможности играют основную роль.