Bulykin: Safonov uchun Yevropada o‘ynash foydaliroq
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin Parijning PSJ klubi darvozaboni Matvey Safonov uchun qaysi davlatda faoliyatini davom ettirish yaxshiroq bo‘lishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, agar Yevropa klublaridan taklif bo‘lsa, Safonov uchun Yevropada qolish ma’qulroq. Ayniqsa, Angliya chempionatidan imkoniyat paydo bo‘lsa, u yerga borish eng to‘g‘ri tanlov bo‘ladi.
Biroq hozirgi vaziyatda holat biroz murakkab va tushunarsiz bo‘lib turibdi, deya ta’kidladi Bulykin. Ma’lumot uchun, o‘tgan dam olish kunlari PSJ klubi Fransiyaning “Lill” jamoasidan qimmat narxda darvozabon Lyuk Shevaleni rasman sotib oldi.
Bundan tashqari, klub safida hozirgacha italiyalik tajribali darvozabon Janluiji Donnarumma ham bor. Shuningdek, jamoada ispan darvozaboni Arnau Tenas va 19 yoshli braziliyalik darvozabon Renatu Marin ham mavjud.
Shu sababli, PSJda darvozabonlar o‘rtasida raqobat kuchli bo‘lib, Safonov uchun asosiy tarkibda o‘ynash imkoniyati murakkab bo‘lishi mumkin. Shu bois, Bulykin Safonovga faoliyatini davom ettirish uchun eng yaxshi variantni tanlashni tavsiya qilmoqda.

Булыкин: Для Сафонова играть в Европе выгоднее
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин высказал мнение о том, в какой стране было бы лучше продолжить карьеру вратарю Парижского клуба ПСЖ Матвею Сафонову. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Булыкина, если поступят предложения от европейских клубов, то для Сафонова будет предпочтительнее остаться в Европе. Особенно, если появится возможность из английской премьер-лиги, то поездка туда будет самым правильным выбором.
Однако в текущей ситуации дело немного сложное и непонятное, отметил Булыкин. Для справки, в прошедшие выходные клуб ПСЖ официально приобрел вратаря Люка Шевалена у французского клуба «Лилль» за высокую цену.
Кроме того, в составе клуба по-прежнему есть итальянский опытный вратарь Джанлуиджи Доннарумма. Также в команде есть испанский вратарь Арнау Тенас и 19-летний бразильский вратарь Ренату Марин.
Поэтому конкуренция среди вратарей в ПСЖ велика, и возможность играть в основном составе для Сафонова может быть сложной. Поэтому Булыкин рекомендует Сафонову выбрать лучший вариант для продолжения карьеры.