Joao Viktor va CSKA bog‘lanishi haqidagi mish-mishlarga izoh berilmadi
Futbol agentligi vakillari “Vasko da Gama” jamoasi himoyachisi Joao Viktor va Moskvaning CSKA klubi o‘rtasidagi bog‘liqlik haqidagi mish-mishlarga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentlik vakillari bu masala yuzasidan izoh berishni istamaganini bildirgan. Shuningdek, Talents Sports agentligi vakili bu borada hech qanday izoh bermasligini alohida ta’kidladi.
Biroq, mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, Joao Viktor CSKA klubining qiziqish doirasida bo‘lsa-da, hozircha asosiy nomzodlardan biri hisoblanmaydi. Klub himoya chizig‘ini kuchaytirish uchun bir nechta variantlarni ko‘rib chiqmoqda va Joao Viktor ularning orasida, lekin hozircha ustuvor emas.
Eslatib o‘tamiz, CSKA jamoasi yangi bosh murabbiy Fabio Chelestini boshchiligida Rossiya chempionatining to‘rt turidan so‘ng sakkiz ochko jamg‘argan. Klub tarkibini kuchaytirish borasida faol ish olib bormoqda va bir qator chet ellik futbolchilar, jumladan, braziliyalik himoyachilar bilan muzokaralar olib borilmoqda.
Shu sababli, Joao Viktorning CSKA safiga o‘tishi hozircha aniq emas. Klub rahbariyati barcha imkoniyatlarni ko‘rib chiqmoqda va yakuniy qaror hali qabul qilinmagan.

Комментариев по слухам о связи Жоао Виктора и ЦСКА не последовало
Представители футбольного агентства прокомментировали слухи о связи защитника команды «Васко да Гама» Жоао Виктора и московского клуба ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Представители агентства заявили, что не хотят комментировать этот вопрос. Также представитель агентства Talents Sports особо подчеркнул, что не будет давать никаких комментариев по этому поводу.
Однако, согласно имеющейся информации, хотя Жоао Виктор и находится в сфере интересов ЦСКА, он пока не считается одним из основных кандидатов. Клуб рассматривает несколько вариантов для усиления защитной линии, и Жоао Виктор среди них, но пока не является приоритетом.
Напомним, что команда ЦСКА под руководством нового главного тренера Фабио Челестини набрала восемь очков после четырех туров Российской премьер-лиги. Клуб активно работает над усилением состава и ведет переговоры с рядом иностранных футболистов, включая бразильских защитников.
По этой причине переход Жоао Виктора в состав ЦСКА пока неясен. Руководство клуба рассматривает все возможности, и окончательное решение еще не принято.