Monako Trippyer transferi uchun Nyukaslga rasmiy taklif tayyorlamoqda
“Nyukasl” futbol klubi himoyachisi Kiran Trippyer faoliyatini Fransiya chempionatida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Monako” klubi ushbu futbolchiga qiziqish bildirmoqda. Bu haqda Sky Sport axborot manbasi xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, “Monako” rahbariyati Trippyer transferi bo‘yicha “Nyukasl”ga rasmiy taklif tayyorlamoqda. Biroq, asosiy muammo shundaki, “Nyukasl” bosh murabbiyi Eddi Xau 34 yoshli himoyachini asosiy tarkib uchun muhim o‘yinchi deb hisoblaydi va uni jamoadan ketishini istamayapti.
O‘tgan mavsumda Kiran Trippyer “Nyukasl” safida 32 ta uchrashuvda maydonga tushdi va to‘rtta golli uzatmani amalga oshirdi. Uning klub bilan tuzgan shartnomasi kelasi yil yozda yakunlanadi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Trippyerning transfer narxi 4 million yevroga teng. Hozircha futbolchining yangi jamoaga o‘tishi yoki “Nyukasl”da qolishi borasida aniq qaror qabul qilinmagan.

Монако готовит официальное предложение для трансфера Триппьера в Ньюкасл
Защитник футбольного клуба «Ньюкасл» Киран Триппьер может продолжить свою карьеру в чемпионате Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб «Монако» проявляет интерес к этому футболисту. Об этом сообщает источник Sky Sport.
По информации источника, руководство «Монако» готовит официальное предложение «Ньюкаслу» по трансферу Триппьера. Однако основная проблема заключается в том, что главный тренер «Ньюкасла» Эдди Хау считает 34-летнего защитника важным игроком для основного состава и не хочет, чтобы он покидал команду.
В прошлом сезоне Киран Триппьер провел 32 матча за «Ньюкасл» и сделал четыре голевых передачи. Его контракт с клубом истекает следующим летом.
Согласно данным Transfermarkt, трансферная стоимость Триппьера составляет 4 миллиона евро. Пока не принято окончательное решение о переходе футболиста в новую команду или его оставлении в «Ньюкасле».