Klyushev: Dzyuba uzoq vaqt yuqori darajada o‘ynashi mumkin
Konstantin Klyushev, “Akron” futbol klubi bosh direktori, Tolyatti jamoasi hujumchisi Artyom Dzyuba qanchalik uzoq vaqt yuqori darajada o‘ynashi mumkinligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba faoliyatini uzoq davom ettirishi mumkin. Klyushevning fikricha, Dzyubada ichki kuch va futbolga bo‘lgan samimiy mehr bor.
U hammasi futbolchining o‘z istagiga bog‘liq ekanini ta’kidladi. 2024-2025 yilgi mavsumda 36 yoshli hujumchi “Akron”ning eng yaxshi to‘purariga aylandi.
U barcha musobaqalarda jami 10 ta gol urgan. Hozirgi Rossiya chempionatida esa Dzyuba to‘rt o‘yinda ikki gol va ikki golli uzatmani amalga oshirdi.
Hozirda “Akron” Rossiya Premyer-ligasida ettinchi o‘rinni egallab turibdi va jamoa hisobida olti ochko bor. Klub mavsumni yaxshi boshlagan va natijalar shuni ko‘rsatmoqdaki, tajribali futbolchilar jamoaga katta foyda keltirmoqda.

Клюшев: Дзюба может долго играть на высоком уровне
Константин Клюшев, генеральный директор футбольного клуба «Акрон», ответил на вопрос о том, как долго нападающий тольяттинской команды Артем Дзюба может играть на высоком уровне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Дзюба может продолжать свою карьеру долго. По мнению Клюшева, у Дзюбы есть внутренняя сила и искренняя любовь к футболу.
Он также подчеркнул, что все зависит от желания самого игрока. В сезоне 2024-2025 годов 36-летний нападающий стал лучшим бомбардиром «Акрона».
Он забил в общей сложности 10 голов во всех соревнованиях. В текущем чемпионате России Дзюба в четырех матчах забил два гола и сделал две голевые передачи.
В настоящее время «Акрон» занимает седьмое место в Российской Премьер-Лиге и у команды шесть очков. Клуб хорошо начал сезон, и результаты показывают, что опытные игроки приносят команде большую пользу.