Cherchesov "Axmat" imkoniyatlarini bir necha barobar oshiradi
Rossiyalik murabbiy Yevgeniy Kharlachyov Stanislav Cherchesovning "Axmat" jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlangani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda tajribali mutaxassis Grozniy shahrining "Axmat" klubi bilan uch yillik shartnoma imzoladi. Kharlachyovning so‘zlariga ko‘ra, Stanislav Salomovichning jamoaga kelishi natijasida "Axmat"ning imkoniyatlari bir necha barobar oshadi.
U klub chempionatda yuqori o‘rinlar uchun kurashadi, deb hisoblaydi. Sababi, yangi murabbiy jamoaga qo‘shimcha turtki beradi.
Kharlachyov, shuningdek, Cherchesovning ijobiy jihatlaridan birini alohida ta’kidladi. Uning fikricha, Cherchesov futbolchilarni kerakli natijaga erishish uchun ruhlantira oladi.
Bu murabbiy o‘z oldiga aniq maqsad qo‘yadi va jamoani unga erishishga undaydi. Yangi bosh murabbiy boshchiligida "Axmat" yangi mavsumdagi ilk g‘alabasini qo‘lga kiritdi.
Jamoa "Zenit" ustidan 1:0 hisobida zafar quchdi. Hozirda Grozniy klubi Rossiya chempionatining to‘rtinchi turidan so‘ng 12-o‘rinni egallab turibdi.

Черчесов многократно увеличит возможности "Ахмата"
Российский тренер Евгений Харлачёв высказал мнение о назначении Станислава Черчесова главным тренером команды "Ахмат". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно опытный специалист подписал трехлетний контракт с клубом из Грозного. По словам Харлачёва, приход Станислава Саломовича в команду значительно увеличит возможности "Ахмата".
Он считает, что клуб будет бороться за высокие места в чемпионате. Причина в том, что новый тренер даст команде дополнительный импульс.
Харлачёв также отдельно отметил одну из положительных сторон Черчесова. По его мнению, Черчесов может вдохновить футболистов на достижение необходимых результатов.
Этот тренер ставит перед собой четкие цели и побуждает команду к их достижению. Под руководством нового главного тренера "Ахмат" одержал свою первую победу в новом сезоне.
Команда одолела "Зенит" со счетом 1:0. В настоящее время грозненский клуб занимает 12-е место после четвертого тура чемпионата России.