Bayer Loik Badeni sotib olish uchun rasmiy taklif yubordi
Bayer Germaniya futbol klubi Sevilla jamoasining himoyachisi Loik Bade transferini amalga oshirish niyatida. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rasmiy ravishda Sevillaga futbolchini sotib olish bo‘yicha taklif yubordi. Bu haqda xorijiy manbalar xabar bermoqda.
Manbaga ko‘ra, Ispaniya klubi Bade uchun 20 million yevro miqdorida rasmiy taklif olgan. Biroq Sevilla rahbariyati futbolchining narxi bundan yuqori ekanini ta’kidlamoqda.
Klub vakillarining aytishicha, himoyachi 35 million yevrodan kamiga sotilmaydi. Loik Bade Germaniya chempionatida o‘ynashga rozilik bergan.
Hozirda u Bayer vakillari bilan shartnoma shartlarini muhokama qilmoqda. Ma’lumot uchun, Loik Bade 2023 yildan buyon Sevilla safida to‘p suradi.
O‘tgan mavsumda markaziy himoyachi sifatida 33 o‘yinda maydonga tushib, bir gol urgan va bir golli uzatma amalga oshirgan. Futbolchining Sevilla bilan tuzgan shartnomasi 2029 yilgacha amal qiladi.

Bayer отправил официальное предложение о покупке Loik Badeni
Байер намерен осуществить трансфер защитника команды Севилья Лоика Баде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб официально направил Севилье предложение о покупке футболиста. Об этом сообщают зарубежные источники.
По информации источника, испанский клуб получил официальное предложение в размере 20 миллионов евро за Баде. Однако руководство Севильи подчеркивает, что цена на футболиста выше.
По словам представителей клуба, защитник не будет продан за сумму менее 35 миллионов евро. Лоик Баде согласился играть в немецком чемпионате.
В настоящее время он обсуждает условия контракта с представителями Байера. Для справки, Лоик Баде выступает за Севилью с 2023 года.
В прошлом сезоне, играя на позиции центрального защитника, он провел 33 матча, забил один гол и сделал одну голевую передачу. Контракт футболиста с Севильей действует до 2029 года.