"Bavariya" va Angliya terma jamoasi hujumchisi Garri Keyn raqib futbolchilar bilan futbolka almashish borasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Undan futbolkalarni almashish yoqadimi, deb so‘rashdi. Garri Keyn bu savolga javob berar ekan, agar kimdir unga futbolka almashishni taklif qilsa, u albatta rozilik bildirishini aytdi.
U o‘z futbolchilik faoliyati davomida faqat bir necha mashhur futbolchilardan futbolka almashishni so‘raganini ta’kidladi. Jumladan, u Ueyn Runi, Krishtianu Ronaldu va Lionel Messi bilan futbolka almashishni istagan.
Keynning aytishicha, u Runi va Ronaldu bilan futbolka almashishga muvaffaq bo‘lgan, biroq Messi bilan futbolka almasha olmagan. Garri Keynning bu so‘zlarini Goal portali Cleats Club manbasiga tayanib keltirdi.
Ma’lumot uchun, "Bavariya" jamoasi yangi mavsumdagi ilk rasmiy uchrashuvini 16-avgust kuni Germaniya Superkubogi doirasida "Shtutgart"ga qarshi o‘tkazadi. Shu tariqa, Garri Keyn futbolkalarni almashish borasida ochiq va samimiy fikr bildirdi.

Гарри Кейн: Месси не согласился на обмен футболками
"Бавария" и нападающий сборной Англии Гарри Кейн высказал свое мнение о обмене футболками с соперниками. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его спросили, нравится ли ему обмениваться футболками. Гарри Кейн ответил, что если кто-то предложит ему обменяться футболкой, он, безусловно, согласится.
Он отметил, что за свою карьеру он всего лишь у нескольких известных футболистов просил обменяться футболками. В частности, он хотел обменяться футболками с Уэйном Руни, Криштиану Роналду и Лионелем Месси.
По словам Кейна, ему удалось обменяться футболками с Руни и Роналду, но с Месси он не смог обменяться. Эти слова Гарри Кейна были приведены порталом Goal со ссылкой на источник Cleats Club.
Для справки, команда "Бавария" проведет свою первую официальную встречу нового сезона 16 августа в рамках Суперкубка Германии против "Штутгарта". Таким образом, Гарри Кейн высказал открытое и искреннее мнение о обмене футболками.