Movsesyan kelgudek bo‘lsa, Kahigao Spartakni tark etishi mumkin
Moskvaning Spartak futbol klubi sport direktori Fransis Kahigao klubni tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Metaratings nashri xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, agar Spartak rahbariyati Andrey Movsesyanni klubga ishga taklif etsa, Fransis Kahigao o‘z lavozimini tark etishni istaganini bildirgan.
U o‘z vakolatlarini boshqa mutaxassis bilan bo‘lishishni xohlamasligini aytgan. Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Spartak rahbariyati Movsesyanni klubga taklif etish yoki uni Fransis Kahigao bilan birga ishlash variantini ko‘rib chiqayotgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
Hozirda klub rahbariyati bu borada yakuniy qarorga kelmagan. Ayni paytda Spartak Rossiya chempionatining to‘rt turidan so‘ng to‘rt ochko jamg‘argan va turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda.
Keyingi turda, 16-avgust kuni, Spartak o‘z maydonida Zenit jamoasini qabul qiladi. Klubda yuz berayotgan o‘zgarishlar va rahbariyat qarori jamoaning kelgusi natijalariga qanday ta’sir ko‘rsatishi hozircha noma’lum.

Если Мовсесян придет, Кахигао может покинуть Спартак
Спортивный директор московского футбольного клуба Спартак Франсис Kahigao может покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Metaratings. Известно, что если руководство Спартака предложит Андрея Movsesyana на работу, Франсис Kahigao заявил, что хочет покинуть свою должность.
Он сказал, что не хочет делить свои полномочия с другим специалистом. Ранее в СМИ появлялась информация о том, что руководство Спартака рассматривает вариант приглашения Movsesyana в клуб или его совместной работы с Франсисом Kahigao.
В настоящее время руководство клуба не приняло окончательного решения по этому вопросу. На данный момент Спартак набрал четыре очка после четырех туров чемпионата России и занимает 11-е место в турнирной таблице.
В следующем туре, 16 августа, Спартак примет команду Зенит на своем поле. Как изменения в клубе и решение руководства повлияют на будущие результаты команды, пока неизвестно.