Sobiq mashhur futbolchi Vladimir Bystrov Rossiya Premyer-ligasida maoshlar uchun yuqori chegarani joriy etish bo‘yicha taklif etilayotgan islohotga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq bu yangilik haqida jurnalist Ivan Karpov ham ma’lumot bergan edi. Bystrovning ta’kidlashicha, bu kabi o‘zgarishni amalga oshirishdan oldin avvalo yaxshilab o‘ylab ko‘rish kerak.
Unga ko‘ra, bunday tizimni Rossiya futbolida qanday joriy etish mumkinligini tushunish qiyin. Chunki bir xil maosh chegarasini ham kuchli klublar, ham kamroq mablag‘ga ega jamoalar uchun bir xil tatbiq etish to‘g‘ri emas.
Bystrovning fikricha, amaldagi sharoitda bunday cheklovlarni chetlab o‘tish yo‘llari ko‘pligi hammaga ma’lum. Mutaxassisning qo‘shimcha qilishicha, Rossiya futboli uchun eng foydali yo‘l bu – klub mablag‘larini yosh futbolchilarni tarbiyalash va akademiyalarni rivojlantirishga yo‘naltirishdir.
Bu esa futbolning kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega. Hozirgi vaqtda Rossiya Premyer-ligasida “Lokomotiv” jamoasi peshqadamlik qilmoqda.

Bystrov: Предельная зарплата не соответствует российскому футболу
Бывший известный футболист Владимир Быстров высказал свое мнение о предлагаемых реформах по введению предела зарплат в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее об этой новости также информировал журналист Иван Карпов. По словам Быстрова, прежде чем осуществлять такие изменения, нужно хорошо подумать.
По его мнению, трудно понять, как можно внедрить такую систему в российском футболе. Поскольку применять одинаковый предел зарплат как для сильных клубов, так и для команд с меньшими финансами неправильно.
По мнению Быстрова, в текущих условиях всем известно, что существует множество способов обойти такие ограничения. Эксперт добавил, что для российского футбола наиболее полезным путем является направить клубные средства на воспитание молодых футболистов и развитие академий.
Это имеет важное значение для будущего футбола. В настоящее время в Российской Премьер-Лиге лидирует команда "Локомотив".