«Manchester Yunayted» futbol klubi hujumchisi Benyamin Sheshko o‘zining bolaligidan Zlatan Ibrahimovichga havas qilganini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Zlatan har doim uning uchun ibrat bo‘lgan. Sheshko yoshligidan Zlatanni diqqat bilan kuzatganini, u ajoyib futbolchi ekanini ta’kidladi.
U orzusi bir kun Zlatan bilan uchrashish bo‘lganini va bunday imkoniyat bo‘lsa, bu juda yaxshi bo‘lishini bildirdi. Sheshko o‘zining o‘yin uslubi Zlatannikidan farq qilishiga qaramay, har qanday vaziyatda Zlatan kabi harakat qilishga harakat qilishini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, Zlatan Ibrahimovich 2023 yilda professional futbolchilik faoliyatini yakunlagan. U so‘nggi bor Italiyaning «Milan» jamoasida to‘p surgan.
Bundan tashqari, Zlatan faoliyati davomida «PSJ», «Barselona», «Inter» va «Manchester Yunayted» klublarida ham o‘ynagan. Zlatan Ibrahimovich «Manchester Yunayted» safida 2016 yildan 2018 yilgacha o‘ynagan.
U ikki mavsum davomida klub uchun jami 53 o‘yinda maydonga tushib, 29 ta gol urgan va 10 ta golga assistentlik qilgan. Shu tariqa, u klub tarixida o‘z o‘rnini qoldirgan futbolchilardan biri bo‘lgan.

Шешко сказал, что с детства завидовал Златану Ибрагимовичу
Нападающий футбольного клуба «Манчестер Юнайтед» Бенжамен Шешко заявил, что с детства восхищается Златаном Ибрагимовичем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Златан всегда был для него примером. Шешко отметил, что с юных лет внимательно следил за Златаном, подчеркивая, что он великолепный футболист.
Он сообщил, что его мечта — однажды встретиться с Златаном, и если такая возможность появится, это будет замечательно. Шешко подчеркнул, что, несмотря на то, что его стиль игры отличается от Златана, он старается действовать в любой ситуации, как Златан.
Для справки, Златан Ибрагимович завершил свою профессиональную карьеру в 2023 году. В последний раз он играл за итальянский клуб «Милан».
Кроме того, Златан также играл за клубы «ПСЖ», «Барселона», «Интер» и «Манчестер Юнайтед» в течение своей карьеры. Златан Ибрагимович играл за «Манчестер Юнайтед» с 2016 по 2018 год.
За два сезона он провел в клубе в общей сложности 53 матча, забил 29 голов и сделал 10 голевых передач. Таким образом, он стал одним из футболистов, оставивших свой след в истории клуба.