Rossiya ommaviy axborot vositalarida Fransiyaning “Marsel” futbol klubi Moskvaning “Lokomotiv” jamoasida to‘p surayotgan rossiyalik yarim himoyachi Aleksey Batrakovning transferiga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur xabarga ko‘ra, “Marsel” klubi yosh futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish niyatida ekani aytilgan. Shuningdek, ayrim manbalarda fransuz klubi 20 yoshli futbolchi uchun 15 million yevro taklif qilayotgani haqida ma’lumotlar tarqaldi.
Biroq “Marsel” klubi matbuot xizmati bu xabarlarni rad etdi. Klub vakillarining ta’kidlashicha, bu ma’lumotlar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi.
Ularning so‘zlariga ko‘ra, Aleksey Batrakovning transferi bo‘yicha hech qanday muzokaralar olib borilmayapti. Aleksey Batrakov joriy mavsum Rossiya Premer-ligasida yaxshi o‘yin namoyish qilmoqda.
U “Lokomotiv” tarkibida to‘rtta uchrashuvda maydonga tushib, oltita gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Yosh futbolchining samarali o‘yini mutaxassislar va muxlislar tomonidan yuqori baholanmoqda.
Shu sababli, uning kelajagi va boshqa klublarga o‘tishi borasidagi xabarlar ommaviy axborot vositalarida tez-tez tilga olinmoqda. Hozircha “Marsel” klubi bu borada rasmiy taklif bermaganini bildirgan.

Клуб Марсель опроверг слухи о трансфере Батракова
В российских средствах массовой информации появились сообщения о том, что французский футбольный клуб «Марсель» проявляет интерес к трансферу российского полузащитника Алексея Батракова, который выступает за московский «Локомотив». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно этому сообщению, клуб «Марсель» намерен подписать молодого футболиста. Также в некоторых источниках появилась информация о том, что французский клуб предлагает 15 миллионов евро за 20-летнего игрока.
Однако пресс-служба клуба «Марсель» опровергла эти сообщения. Представители клуба подчеркнули, что эти данные не соответствуют действительности.
По их словам, никаких переговоров по трансферу Алексея Батракова не ведется. Алексей Батраков демонстрирует хорошую игру в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги.
Он вышел на поле в четырех матчах за «Локомотив» и сумел забить шесть голов. Игра молодого футболиста высоко оценивается специалистами и болельщиками.
По этой причине его будущее и сообщения о переходе в другие клубы часто обсуждаются в средствах массовой информации. На данный момент клуб «Марсель» заявил, что официального предложения по этому поводу не поступало.