Shveytsariyaning "Yang Boyz" jamoasida chap qanot himoyachisi sifatida to‘p surayotgan Jauen Adjam Rossiyaning "Spartak" Moskva klubidan tushgan taklifni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Mark Meshnoa ma’lum qilgan. Manbaga ko‘ra, 22 yoshli Jazoir futbolchisi "qizil-oq"lar tomonidan taklif etilgan foydali shartnomadan voz kechgan.
Jauen Adjam o‘z faoliyatini Yevropaning beshta yetakchi chempionatidan birida davom ettirishni orzu qilmoqda. O‘tgan mavsumda Adjam barcha musobaqalarda jami 47 o‘yinda maydonga tushib, ikki marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan va uchta golli uzatma amalga oshirgan.
Mutaxassislarning baholashicha, Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, Shveytsariya chempionatining eng yaxshi chap qanot himoyachisi bo‘lgan Adjamning transfer qiymati to‘qqiz million yevroga teng deb hisoblanmoqda. Shu tariqa, Jauen Adjam o‘z kelajagini nufuzli Yevropa klublaridan birida ko‘rayotgani va yuqori saviyadagi chempionatlarda o‘ynashni maqsad qilgani aytilmoqda.

Джаун Аджам отказался от предложения "Спартака", выбрав Европу
Защитник левого фланга швейцарского клуба "Янг Бойз" Жауен Аджам отклонил предложение московского клуба "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию сообщил журналист Марк Мешноа. По данным источника, 22-летний алжирский футболист отказался от выгодного контракта, предложенного "красно-белыми".
Жауен Аджам мечтает продолжить свою карьеру в одном из пяти ведущих чемпионатов Европы. В прошлом сезоне Аджам провел на поле 47 матчей во всех соревнованиях, забил два гола и сделал три голевые передачи.
По оценкам экспертов, согласно данным портала Transfermarkt, трансферная стоимость Аджама, который был признан лучшим левым защитником швейцарского чемпионата, составляет девять миллионов евро. Таким образом, сообщается, что Жауен Аджам видит свое будущее в одном из престижных европейских клубов и ставит целью играть в чемпионатах высокого уровня.