Putin va Tramp uchrashuvi Rossiya sportiga ta’sir qilishi mumkin
Mashhur sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniyev Rossiya va AQSh prezidentlari — Vladimir Putin hamda Donald Trampning bo‘lajak uchrashuvi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Rossiya sportiga, xususan, futbol sohasiga ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi aytilmoqda. Guberniyev o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida tez orada davlat rahbarlari Alyaskada uchrashishi, bu esa sport olamida muhim o‘zgarishlarga sabab bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu uchrashuv natijasida sportda yangi bosqich boshlanishi ehtimoli bor, biroq bunday o‘zgarishlarga hamma ham ishonmayapti. Ma’lumotlarga ko‘ra, Vladimir Putin va Donald Tramp uchrashuvi joriy yilning 15-avgust, juma kuni bo‘lib o‘tadi.
Avvalroq Rossiya futbol ittifoqi rahbari Aleksandr Dyukov Yevropa va Xalqaro futbol tashkilotlari tomonidan Rossiyaga nisbatan joriy etilgan sanksiyalar 2025 yil oxirigacha bekor qilinishi mumkinligini bildirgan edi. Uchrashuv natijalari Rossiya sportining xalqaro maydondagi holatiga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.
Mutaxassislar bu voqea sport sohasida yangi imkoniyatlar ochishi mumkinligini qayd etmoqda. Hozircha barcha e’tibor bo‘lajak uchrashuvga qaratilgan.

Встреча Путина и Трампа может повлиять на российский спорт
Известный спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказал свое мнение о предстоящей встрече президентов России и США — Владимира Путина и Дональда Трампа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говорится, что встреча может повлиять на спорт России, в частности, на футбол. Губерниев на своей странице в социальной сети отметил, что в ближайшее время главы государств встретятся на Аляске, что может привести к важным изменениям в мире спорта.
По его словам, в результате этой встречи есть вероятность начала нового этапа в спорте, однако не все верят в такие изменения. Согласно информации, встреча Владимира Путина и Дональда Трампа состоится 15 августа текущего года, в пятницу.
Ранее глава Российского футбольного союза Александр Дюков заявил, что санкции, введенные в отношении России Европейскими и Международными футбольными организациями, могут быть отменены до конца 2025 года. Ожидается, что результаты встречи повлияют на положение российского спорта на международной арене.
Эксперты отмечают, что это событие может открыть новые возможности в сфере спорта. В настоящее время все внимание сосредоточено на предстоящей встрече.