Granat: Lokomotiv bu mavsumda asosiy sovrinlar uchun kurashadi
Sobiq mashhur futbolchi Vladimir Granat joriy mavsum Rossiya Premyer-ligasi chempionligi uchun “Lokomotiv” jamoasining imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa musobaqa jadvalida uch ochko farq bilan birinchi o‘rinda bormoqda. Granatning ta’kidlashicha, “Lokomotiv” o‘tgan mavsumga nisbatan ko‘proq tajriba to‘pladi va bu yil yetakchilikni saqlab qolish imkoniyatiga ega.
Jamoa har bir uchrashuvda bor kuchini ishga solmoqda. Shu sababli, bu mavsumda “Lokomotiv” asosiy sovrinlar uchun kurash olib boradigan jamoalardan biri bo‘lishi kutilmoqda.
Shuningdek, beshinchi tur doirasida “Lokomotiv” “Baltika” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv 16-avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Bundan tashqari, ertaga “Lokomotiv” Rossiya Kubogi doirasida Kaliningrad jamoasi bilan bahs olib boradi. Mazkur o‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi.
Shu tarzda, jamoaning oldinda muhim bellashuvlari bor va ular chempionlik uchun kurashni davom ettirishadi.

Гранат: Локомотив в этом сезоне будет бороться за основные трофеи
Бывший известный футболист Владимир Гранат оценил шансы команды "Локомотив" на чемпионство в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время команда под руководством Михаила Галактионова занимает первое место в турнирной таблице с отрывом в три очка. Гранат отметил, что "Локомотив" набрал больше опыта по сравнению с прошлым сезоном и в этом году имеет возможность сохранить лидерство.
Команда выкладывается на полную мощность в каждой встрече. Поэтому в этом сезоне ожидается, что "Локомотив" станет одной из команд, борющихся за основные трофеи.
Также в рамках пятого тура "Локомотив" встретится с командой "Балтика". Матч пройдет 16 августа.
Кроме того, завтра "Локомотив" сыграет с командой из Калининграда в рамках Кубка России. Игра начнется в 18:30 по московскому времени.