Bayer Esekiel Fernandes transferi bo‘yicha muzokara boshlaydi
Leverkuzendagi Bayer futbol klubi markaziy yarim himoyachini o‘z safiga qo‘shib olishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli sport sharhlovchisi o‘z ijtimoiy tarmog‘ida xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Germaniya klubi rahbariyati hozirda yarim himoya chizig‘ini kuchaytirish maqsadida yangi futbolchi izlamoqda.
Shu bois, Saudiya Arabistonining Al Qadisiya jamoasida to‘p surayotgan Esekiel Fernandes asosiy nomzod sifatida ko‘rib chiqilmoqda. Yaqin kunlarda Bayer klubi ushbu futbolchini sotib olish bo‘yicha rasmiy taklif yuborishi kutilmoqda.
Esekiel Fernandes 2024 yil yozidan buyon Al Qadisiya safida harakat qilmoqda. O‘tgan mavsumda u jamoa tarkibida 37 ta o‘yinda maydonga tushib, bir marta gol urdi va to‘rt marotaba hamyurtlariga golli uzatma berdi.
Mutaxassislarning baholashicha, 23 yoshli argentinalik futbolchining transfer qiymati hozirda 12 million yevroga teng. Klublar o‘rtasidagi muzokaralar yaqin kunlarda boshlanishi mumkin.
Ayni paytda Fernandes markaziy yarim himoyada barqaror o‘yin ko‘rsatmoqda va uning Germaniya chempionatida ham o‘zini ko‘rsata olishi taxmin qilinmoqda.

Bayer Эсекьель Фернандес трансфера по переговорам начинает
Футбольный клуб «Байер» из Леверкузена может подписать центрального полузащитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный спортивный комментатор в своей социальной сети. По имеющимся данным, руководство немецкого клуба в настоящее время ищет нового игрока с целью усиления полузащиты.
В связи с этим Эсекьель Фернандес, играющий за команду «Аль-Кадисия» из Саудовской Аравии, рассматривается в качестве основного кандидата. В ближайшие дни ожидается, что клуб «Байер» направит официальное предложение о покупке этого футболиста.
Эсекьель Фернандес выступает за «Аль-Кадисия» с лета 2024 года. В прошлом сезоне он сыграл 37 матчей за команду, забил один гол и сделал четыре голевые передачи.
По оценкам специалистов, трансферная стоимость 23-летнего аргентинского футболиста в настоящее время составляет 12 миллионов евро. Переговоры между клубами могут начаться в ближайшие дни.
В настоящее время Фернандес демонстрирует стабильную игру на позиции центрального полузащитника, и предполагается, что он сможет проявить себя и в немецком чемпионате.