CSKA asosiy tarkibda o‘zgarishlar bilan maydonga chiqadi
CSKA jamoasining bosh murabbiyi Fabio Chelestini “Rubin”ga qarshi o‘yin oldidan jurnalistlarga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bugungi o‘yinda jamoa tarkibida uzoq vaqt asosiy tarkibda bo‘lmagan Mixail Ryadno ham maydonga tushmoqda. Murabbiy Ryadno allaqachon jamoa bilan birga ekanini, yaqinda nazorat uchrashuvida ishtirok etganini va mashg‘ulotlarda o‘zini yaxshi ko‘rsatayotganini ta’kidladi.
Chelestini bir hafta oldin Ryadno bilan suhbatlashganini, futbolchi o‘ynashga tayyorligini va maydonga chiqishga ishtiyoqi borligini aytganini qayd etdi. Shu sababli, bugungi o‘yinda u asosiy tarkibda maydonga tushirilmoqda.
Shuningdek, Lionel Verde ham ilk bor asosiy tarkibda harakat qiladi. Murabbiy bir vaqtning o‘zida bir nechta yangi futbolchini maydonga tushirish xavfli bo‘lishi mumkinligini tan oldi.
Biroq, ko‘plab o‘yinlar birin-ketin o‘tkazilayotgani sababli, ayrim futbolchilarga dam berishga to‘g‘ri kelmoqda va tarkibda o‘zgarishlar qilish zarur bo‘layapti. Har doim ham muayyan xavf mavjud.
Jamoada ayrim futbolchilar jarohat olgani va bir necha o‘yinchi klubni tark etgani sababli, tarkibda futbolchilar yetishmasligi kuzatilmoqda. Chelestini bu holatda sabrli bo‘lish kerakligini, jamoa kuchaytirishga ehtiyoj borligini ta’kidladi.
U, shuningdek, qisqa zaxira o‘rindig‘i tufayli futbolchilar har bir o‘yinda ishtirok etishga majbur bo‘layotganini aytdi. Murabbiy ushbu uchrashuv guruh yetakchilari o‘rtasida bo‘lib o‘tishini va jamoasidan yaxshi o‘yin kutayotganini bildirdi.
Uning fikricha, raqib kim bo‘lishidan qat’i nazar, jamoa har bir o‘yinga to‘liq tayyorlanadi va g‘alaba uchun harakat qiladi.

ЦСКА выйдет на поле с изменениями в основном составе
Главный тренер команды ЦСКА Фабио Челестини высказал свои мысли журналистам перед игрой с "Рубином". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в сегодняшней игре в составе команды на поле выйдет Михаил Рядно, который долгое время не был в основном составе. Тренер отметил, что Рядно уже с командой, недавно участвовал в контрольной встрече и показывает себя хорошо на тренировках.
Челестини отметил, что неделю назад он разговаривал с Рядно, и футболист сказал, что готов играть и хочет выйти на поле. Поэтому в сегодняшней игре он будет в основном составе.
Также Лионель Верде впервые будет действовать в основном составе. Тренер признал, что одновременно выпуск нескольких новых футболистов на поле может быть рискованным.
Однако из-за того, что множество игр проходит подряд, некоторым футболистам необходимо дать отдых, и в составе происходят изменения. Всегда существует определенный риск.
В команде наблюдается нехватка игроков из-за травм некоторых футболистов и ухода нескольких игроков из клуба. Челестини подчеркнул, что в этой ситуации нужно быть терпеливыми и что команде необходимо усиление.
Он также сказал, что из-за короткой скамейки запасных футболисты вынуждены участвовать в каждой игре. Тренер заявил, что эта встреча пройдет между лидерами группы, и он ожидает хорошей игры от своей команды.
По его мнению, независимо от того, кто является соперником, команда готовится к каждой игре и стремится к победе.