Chalov hujjatlari tiklandi, Yevropa Ligasi o‘yinida ishtirok etadi
PAOK futbol klubi hujumchisi Fyodor Chalov yaqinda shaxsiy buyumlaridan ayrildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub futbolchiga to‘liq yordam ko‘rsatmoqda va u Yevropa Ligasi safar uchrashuviga tayyorgarlik ko‘rmoqda. PAOK vakillarining ma’lum qilishicha, rossiyalik futbolchi safar o‘yinida ishtirok etishi uchun zarur bo‘lgan barcha hujjatlarga ega.
Mahalliy ommaviy axborot vositalari xabariga ko‘ra, voqea plyaj yaqinidagi avtoturargohda sodir bo‘lgan. Noma’lum shaxslar Chalov ijaraga olgan avtomobilni buzib kirib, ichidagi sumkani o‘g‘irlab ketgan.
Sumkada 200 yevro pul va hujjatlar bo‘lgan. Futbolchi yuz bergan holat bo‘yicha politsiyaga murojaat qilgan va barcha kerakli ma’lumotlarni taqdim etgan.
Yevropa Ligasi uchinchi saralash bosqichidagi “Volfsberg” va PAOK o‘rtasidagi uchrashuv 14-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Klub rahbariyati Chalovning xavfsizligi va hujjatlari bilan bog‘liq masalalarni o‘z nazoratiga olgan.

Документы Чалова восстановлены, он примет участие в игре Лиги Европы
Нападающий футбольного клуба PAOK Фёдор Чалов недавно лишился своих личных вещей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб полностью поддерживает футболиста, и он готовится к выездному матчу Лиги Европы. Представители PAOK сообщили, что российский футболист имеет все необходимые документы для участия в выездной игре.
По информации местных СМИ, инцидент произошёл на парковке рядом с пляжем. Неизвестные лица взломали арендованный Чаловым автомобиль и украли сумку внутри.
В сумке находилось 200 евро наличными и документы. Футболист обратился в полицию по поводу произошедшего и предоставил все необходимые данные.
Матч третьего квалификационного раунда Лиги Европы между "Вольфсбергом" и PAOK состоится 14 августа. Руководство клуба взяло под контроль вопросы безопасности Чалова и его документов.