“Dinamo”ning g‘alabasi fidokorlik va muxlislar yordamida keldi
Maxachqal’a “Dinamo” futbol klubi bosh direktori Shamil Gazizov “Evro-Futbol.Ru” internet nashriga bergan eksklyuziv intervyusida Rossiya Kubogi doirasida “Spartak” ustidan qozonilgan g‘alaba haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” ustidan g‘alaba jamoaning fidokorona o‘yini va muxlislarning kuchli qo‘llab-quvvatlashi natijasida erishildi. Gazizovning ta’kidlashicha, futbolchilar maydonda bor kuchini ishga soldi va muxlislarni xursand qilishni istashdi.
Stadionda muxlislar ko‘p bo‘lgani va ularning ovozi jamoaga katta yordam berdi, natijada futbolchilar o‘zlarini uyda his qilishdi. Penaltilar seriyasida omad “Dinamo”ga kulib boqdi, biroq Gazizovning fikricha, jamoa asosiy vaqtda ham g‘alaba qozonishi mumkin edi.
U “Spartak”ni kuchli, tezkor va yuqori darajadagi jamoa sifatida e’tirof etdi hamda bu klub har doim chempionlik uchun kurashishga loyiq ekanini aytdi. “Spartak” so‘nggi beshta o‘yinda faqat bir marotaba g‘alaba qozongan bo‘lsa ham, Gazizov bu klubning natijalarini baholashga to‘g‘ri kelmasligini, o‘z jamoasi haqida gapirishni afzal ko‘rishini bildirdi.
Uning fikricha, aynan shu uchrashuvda “Dinamo” kuchliroq bo‘ldi. Shuningdek, Gazizov “Spartak” har bir jamoa uchun kuchli raqib sanalishini, shuning uchun futbolchilar aynan shu o‘yinda o‘zlarining eng yaxshi o‘yinini namoyon qilishga harakat qilishlarini ta’kidladi.

“Динамо” победила благодаря самоотверженности и поддержке болельщиков
Генеральный директор футбольного клуба "Динамо" Шамиль Газизов в эксклюзивном интервью интернет-изданию "Евро-Футбол.Ру" высказал свои мысли о победе над "Спартаком" в рамках Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, победа над "Спартаком" была достигнута благодаря самоотверженной игре команды и сильной поддержке болельщиков. Газизов отметил, что футболисты отдали все силы на поле и хотели порадовать болельщиков.
Большое количество болельщиков на стадионе и их поддержка значительно помогли команде, в результате чего футболисты чувствовали себя как дома. В серии пенальти удача улыбнулась "Динамо", однако, по мнению Газизова, команда могла бы одержать победу и в основное время.
Он признал "Спартак" сильной, быстрой и высококлассной командой, отметив, что этот клуб всегда достоин борьбы за чемпионство. Хотя "Спартак" одержал победу всего один раз в последних пяти матчах, Газизов заявил, что не следует оценивать результаты этого клуба, предпочитая говорить о своей команде.
По его мнению, именно в этой встрече "Динамо" было сильнее. Также Газизов подчеркнул, что "Спартак" считается сильным соперником для каждой команды, поэтому футболисты старались продемонстрировать свою лучшую игру именно в этом матче.
На этот раз вся команда действовала как единое целое, и некоторые футболисты выделялись на общем фоне.