Sakich: Spartak xarakter ko‘rsatdi, penaltilarda omad yetishmadi
"Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Nenad Sakich "Dinamo" (Maxachkala)ga qarshi o‘yindan so‘ng jurnalistlarga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv nihoyatda hissiyotli kechdi. Asosiy vaqtga qo‘shib berilgan daqiqalarda Litvinov hisobni tenglashtirdi, biroq penaltilar seriyasida omad raqibga kulib boqdi.
Murabbiy bu holatga izoh berar ekan, jamoa g‘alabaga intilib, oxirigacha kurashganini ta’kidladi. U shogirdlarining xarakter ko‘rsatganini aytib, penaltilar seriyasida esa raqib ustun kelganini bildirdi.
Markaziy himoyada ilk bor asosiy tarkibda maydonga tushgan Guzievning o‘yiniga ham baho berildi. Murabbiy uning birinchi o‘yini bo‘lishiga qaramay, yaxshi harakat qilganini qayd etdi va umuman olganda, o‘z vazifasini yaxshi bajarganini ta’kidladi.
Jurnalistlar individual o‘yinchilar, xususan, Zorinning harakatlari haqida ham so‘rashdi. Biroq murabbiy hozircha alohida futbolchilarni ajratib ko‘rsatishdan tiyilishni ma’qul topdi.
U jamoa o‘yini chuqur tahlil qilinishini, ayrim xatolar ustida ishlash kerakligini bildirdi. Uchrashuvda texnik kamchiliklar bo‘lganini, lekin oldinda muhim o‘yin kutayotganini eslatdi.
So‘nggi natijalar "Spartak" uchun qoniqarli emasligi, navbatdagi o‘yin esa "Zenit"ga qarshi bo‘lishi aytildi. Murabbiy jamoaning ruhiy holati og‘ir ekanini yashirmadi.
U shunday vaziyatlarda insoniy va sport xarakteri namoyon bo‘lishini, jamoa esa oldinda turgan o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rayotganini ta’kidladi.

Сакич: Спартак проявил характер, не хватило удачи в пенальти
Главный тренер команды "Спартак" Ненад Сакич после матча с "Динамо" (Махачкала) поделился своими мыслями с журналистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла крайне эмоционально. В добавленное время Литвинов сравнял счет, однако в серии пенальти удача улыбнулась сопернику.
Комментируя этот момент, тренер отметил, что команда стремилась к победе и боролась до конца. Он сказал, что его подопечные проявили характер, но в серии пенальти соперник оказался сильнее.
Также была оценена игра Гузиева, который впервые вышел в основном составе на центральной защите. Тренер отметил, что, несмотря на то что это была его первая игра, он действовал хорошо и в целом справился со своей задачей.
Журналисты также спрашивали о действиях отдельных игроков, в частности, о Зорине. Однако тренер предпочел пока не выделять конкретных футболистов.
Он заявил, что игра команды требует глубокого анализа и необходимо поработать над некоторыми ошибками. Он отметил, что в матче были технические недочеты, но впереди ожидает важная игра.
Последние результаты не удовлетворяют "Спартак", следующий матч будет против "Зенита". Тренер не скрывал, что моральное состояние команды тяжелое.
Он подчеркнул, что в таких ситуациях проявляется человеческий и спортивный характер, а команда серьезно готовится к предстоящей игре.