Dinamo Spartak ustidan so‘nggi daqiqalarda g‘alaba qozondi
11-aprel kuni Spartak jamoasi o‘z maydonida Mahachqal’a Dinamosiga kutilmaganda mag‘lub bo‘ldi va shu tariqa chempionlik uchun umidlarini boy berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dinamo jamoasi ushbu g‘alabadan so‘ng 30-iyulgacha biror o‘yinda zafar quchmadi. 12-avgust, seshanba kuni esa, qizil-oq rangli jamoa yana o‘z maydonida 0:1 hisobida mag‘lubiyatga uchrashi mumkin edi.
Kubok uchrashuvining oxirgi daqiqalarida Pablo Solari o‘z jarima maydonida raqibga nisbatan qo‘pol harakat ishlatdi va hakam penalti belgiladi. Hamid Agalarov to‘pni darvozaning chap pastki burchagiga aniq yo‘lladi.
Darvozabon zarba yo‘nalishini to‘g‘ri topgan bo‘lsa-da, jamoasini qutqara olmadi. Mazkur o‘yinning matnli onlayn translyatsiyasini LiveResult sayti orqali kuzatib borishingiz mumkin.
Shu tariqa, Spartak jamoasi uchun mavsum qiyin kechmoqda va ular chempionlik uchun kurashda yana bir muhim ochkoni boy berdi. Bu natija jamoa muxlislari uchun ham, futbolchilar uchun ham og‘ir bo‘ldi.

Динамо одержал победу над Спартаком в последние минуты
11 апреля команда Спартак неожиданно проиграла на своем поле Динамо из Махачкалы, тем самым потеряв надежды на чемпионство. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Динамо после этой победы не одержала ни одной победы до 30 июля. 12 августа, во вторник, красно-белая команда могла снова потерпеть поражение на своем поле со счетом 0:1.
В последние минуты кубкового матча Пабло Солари грубо сыграл против соперника в своей штрафной площади, и судья назначил пенальти. Хамид Агаларов точно направил мяч в левый нижний угол ворот.
Хотя вратарь и угадал направление удара, он не смог спасти свою команду. Текстовую онлайн-трансляцию этого матча можно было следить на сайте LiveResult.
Таким образом, сезон для команды Спартак проходит тяжело, и они снова потеряли важные очки в борьбе за чемпионство. Этот результат стал тяжелым как для болельщиков команды, так и для игроков.