Gazizov: “Spartak” ustidan g‘alaba men uchun muhim emas
Maxachqal’a “Dinamo” jamoasi bosh direktori Shamil Gazizov Rossiya Kubogida Moskvaning “Spartak” jamoasiga qarshi o‘yindagi g‘alaba uning uchun asosiy maqsad emasligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Maxachqal’a jamoasi raqibni Moskva shahrida bo‘lib o‘tgan bahsda penaltilar seriyasida mag‘lub etdi. Gazizov natijadan mamnunligini bildirar ekan, “Spartak” ustidan g‘alaba qozonish men uchun muhim emas.
Muhimi, biz bu safar kuchliroq bo‘ldik, – dedi u. Shuningdek, u “Dinamo” muxlislariga minnatdorchilik bildirgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa futbolchilari poytaxtda o‘tgan uchrashuvda o‘zlarini uyda yurgandek his qilganlar. Uchrashuvning asosiy vaqti 1:1 hisobida yakunlangan.
“Spartak” mag‘lubiyatdan beshinchi qo‘shimcha daqiqada qutulib qolgan. Shu tariqa, o‘yin taqdiri penaltilar seriyasida hal bo‘ldi va “Dinamo” g‘alaba qozondi.

Газизов: “Спартак” над победой для меня не важно
Генеральный директор махачкалинского клуба “Динамо” Шамиль Газизов отметил, что победа в матче Кубка России против московского “Спартака” не является его основной целью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Махачкалинская команда одержала победу над соперником в серии пенальти в матче, который проходил в Москве. Газизов, выражая удовлетворение результатом, сказал: “Победа над “Спартаком” для меня не важна.
Главное, что на этот раз мы были сильнее”, – добавил он. Также он поблагодарил болельщиков “Динамо”.
По его словам, футболисты команды чувствовали себя как дома на встрече, прошедшей в столице. Основное время матча завершилось со счетом 1:1.
“Спартак” избежал поражения на пятой добавленной минуте. Таким образом, судьба игры решилась в серии пенальти, и “Динамо” одержало победу.