Chelsi va RB Leyptsig klublari hujumkor yarim himoyachi Xavi Simonsning transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi uchun Chelsi klubi 60 million funt sterling, ya’ni deyarli 70 million yevro to‘laydi. Bu haqda jurnalist Orasio Akkomando xabar berdi.
Futbolchi bilan tuziladigan shartnoma shartlari ham kelishilgan. Bitim Chelsi yana bir futbolchisini sotganidan so‘ng rasman e’lon qilinadi.
Xavi Simons o‘tgan mavsumda RB Leyptsig safida 33 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 8 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Yanvar oyida Germaniya klubi Simonsni PSJdan 50 million yevroga sotib olgan edi.
Chelsi jamoasi murabbiy Enso Mareski boshchiligida yangi mavsumni 17 avgust kuni o‘z maydonida Kristal Pelasga qarshi o‘yin bilan boshlaydi. Klubning yangi transferi Xavi Simons jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri bo‘lishi kutilmoqda.
Bu transfer Chelsi tarkibini kuchaytirish va kelgusi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun muhim ahamiyatga ega.

Челси купил Хави Симонса за 70 миллионов евро
Челси и клуб РБ Лейпциг достигли соглашения по трансферу атакующего полузащитника Хави Симонса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб Челси заплатит 60 миллионов фунтов стерлингов, что почти равно 70 миллионам евро, за 22-летнего футболиста. Об этом сообщил журналист Орасио Аккомандо.
Условия контракта с футболистом также согласованы. Сделка будет официально объявлена после того, как Челси продаст еще одного игрока.
В прошлом сезоне Хави Симонс провел 33 матча за РБ Лейпциг, забив 11 голов и сделав 8 голевых передач. В январе немецкий клуб купил Симонса у ПСЖ за 50 миллионов евро.
Команда Челси под руководством тренера Энсо Маерески начнет новый сезон 17 августа домашним матчем против Кристал Пэлас. Ожидается, что новый трансфер Хави Симонс станет одним из ключевых игроков команды.
Этот трансфер имеет важное значение для укрепления состава Челси и достижения высоких результатов в следующем сезоне.