Alaba Alonso qaroridan so‘ng yarim himoyada o‘ynadi
Madridning Real jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso yaqinda futbolchi David Alabani yarim himoya markazida sinab ko‘rishga qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avstriyalik futbolchi ilgari ko‘p qirraliligi bilan tanilgan edi. Real klubiga o‘tganidan so‘ng, u asosan markaziy himoyachi sifatida maydonga tushirilgan va faqat ba’zan chap qanotda o‘ynagan.
Xabi Alonso murabbiylik lavozimiga tayinlangach, vaziyat o‘zgardi. Endi 33 yoshli Alaba yana tayanch yarim himoyachi sifatida harakat qilmoqda.
David Alaba ushbu o‘zgarish haqida fikr bildirar ekan, bu men uchun yangi tajriba dedi. U ilgari ham yarim himoyada o‘ynaganini, lekin oradan ancha vaqt o‘tganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu holat unga tanish bo‘lsa-da, yangi sharoitda o‘zini qayta ko‘rsatishga harakat qilmoqda. Real jamoasi so‘nggi o‘rtoqlik uchrashuvida Avstriyaning Tirol klubi ustidan 4:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Ushbu bahsda David Alaba 62-daqiqada zaxiradan maydonga tushdi. Bu o‘zgarishlar jamoada yangi taktik yechimlarni sinab ko‘rishga imkon bermoqda.

Алаба Альонсо решения после играл на полузащите
Главный тренер мадридского Реала Хаби Алонсо недавно решил попробовать футболиста Давида Алабу на позиции центрального полузащитника. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Австрийский футболист ранее был известен своей универсальностью. После перехода в клуб Реал он в основном выходил на поле как центральный защитник и только иногда играл на левом фланге.
После назначения Хаби Алонсо на тренерский пост ситуация изменилась. Теперь 33-летний Алаба снова действует как опорный полузащитник.
Давид Алаба, комментируя это изменение, сказал, что это новый опыт для него. Он отметил, что ранее тоже играл на позиции полузащитника, но прошло довольно много времени.
По его словам, хотя эта ситуация ему знакома, он старается проявить себя в новых условиях. Команда Реал в последнем товарищеском матче одержала победу над австрийским клубом Тироль со счетом 4:0.
В этом матче Давид Алаба вышел на поле на 62-й минуте. Эти изменения позволяют команде пробовать новые тактические решения.