Yevropa chempionatlarining yangi mavsumi shu haftaning oxirida boshlanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliya, Ispaniya va Fransiya chempionatlari ilk o‘yinlarini o‘tkazadi. Germaniya va Italiya chempionatlari esa keyingi haftadan start oladi.
Futbol ishqibozlari asosiy musobaqalarning qaytishini intizorlik bilan kutayotgan bir paytda, Ispaniyaning AS nashri "Lokomotiv" klubi yarim himoyachisi Aleksey Batrakovga alohida e’tibor qaratdi. AS nashri Batrakovning o‘tgan mavsumdagi natijalarini sarhisob qilib, u 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol va 7 ta golli uzatmani amalga oshirganini ta’kidladi.
Nashrga ko‘ra, Batrakov nafaqat barqaror o‘yin ko‘rsatmoqda, balki "Lokomotiv" jamoasining asosiy harakatlantiruvchi kuchiga aylangan. Yangi mavsumda ham futbolchi yuqori natijalarga erishmoqda: 4 turda 7 ta gol urdi.
Transfermarkt ma’lumotiga ko‘ra, uning bozor bahosi 700 ming yevrodan 12 million yevrogacha oshdi. Mutaxassislar Batrakovning faqat statistikasi emas, balki o‘yin uslubi ham e’tiborga loyiq ekanini bildiradi.
Uning o‘ng oyog‘i bilan aniq zarba bera olishi, maydonda to‘g‘ri joylashishi va bo‘yi 171 santimetr bo‘lishiga qaramay, raqib jarima maydoniga tez-tez kirib borishi alohida qayd etilgan. Hatto bosh bilan ham xavfli o‘yin ko‘rsata oladi: "Spartak" darvozasiga chiroyli gol kiritdi.
AS nashri "Lokomotiv" jamoasining Batrakovni saqlab qolishi qiyin bo‘lishi mumkinligini, ayniqsa Rossiya klublari xalqaro musobaqalardan chetlatilgan bir paytda, yirik yevropalik klublar futbolchiga jiddiy qiziqish bildirayotganini yozadi. Shu bois, Batrakovning yozda boshqa klubga o‘tishi ehtimoli yuqori.

Оставаться в "Локомотиве" Батракову становится сложно – издание AS
Новый сезон европейских чемпионатов начнется в конце этой недели. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Чемпионаты Англии, Испании и Франции проведут свои первые матчи. Чемпионаты Германии и Италии стартуют на следующей неделе.
Пока футбольные болельщики с нетерпением ждут возвращения основных турниров, испанское издание AS уделило особое внимание полузащитнику клуба "Локомотив" Алексею Батракову. Издание AS, подводя итоги выступлений Батракова в прошлом сезоне, отметило, что он вышел на поле в 29 матчах, забил 14 голов и сделал 7 голевых передач.
По данным издания, Батраков не только демонстрирует стабильную игру, но и стал основным двигателем команды "Локомотив". В новом сезоне футболист также добивается высоких результатов: за 4 тура он забил 7 голов.
Согласно данным Transfermarkt, его рыночная стоимость возросла с 700 тысяч евро до 12 миллионов евро. Эксперты отмечают, что Батраков заслуживает внимания не только за свои статистические показатели, но и за стиль игры.
Особо подчеркивается его способность точно бить правой ногой, правильно располагаться на поле и, несмотря на рост в 171 сантиметр, часто входить в штрафную площадь соперника. Он также может демонстрировать опасную игру головой: забил красивый гол в ворота "Спартака".
Издание AS пишет, что "Локомотиву" может быть сложно сохранить Батракова, особенно в то время, когда российские клубы отстранены от международных турниров, и крупные европейские клубы проявляют серьезный интерес к футболисту. Поэтому вероятность перехода Батракова в другой клуб летом высока.