“Krasnodar” darvozabonlar maktabi muvaffaqiyati tizimga bog‘liq
Rossiya terma jamoasi darvozabonlari murabbiyi Vitaliy Kafanov “Krasnodar” futbol klubining darvozabonlar maktabi faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z intervyusida ushbu maktabda yetishib chiqqan darvozabonlarning muvaffaqiyati sababini o‘rganishga qiziqib, ko‘plab futbolchilar bilan suhbatlashganini aytdi. Kafanovning so‘zlariga ko‘ra, har bir darvozabon turli murabbiylar qo‘l ostida mashg‘ulot o‘tgan.
Shundan so‘ng u Vladimir Leonidovich Xashigga murojaat qilgan. Xashig esa bu borada asosiy omil sifatida tizim mavjudligini ta’kidlagan.
Unga ko‘ra, “Krasnodar”da darvozabonlar maktabi aniq va samarali tizim asosida faoliyat yuritadi. Bu esa Sergey Nikolaevich Galitskiyning xizmatidir.
Kafanov bu holatni noyob deb hisoblaydi. Ma’lumot uchun, o‘tgan yil yozida “Krasnodar” klubi darvozaboni Matvey Safonovni Fransiyaning “PSJ” jamoasiga sotib, 20 million yevro daromad olgan edi.
Bu transfer klub uchun muhim moliyaviy natija bo‘ldi. Shu orqali “Krasnodar” maktabining samarali ishlayotgani yana bir bor o‘z isbotini topdi.

«Кубань» школа вратарей зависит от системы
Тренер вратарей сборной России Виталий Кафанов высказал свои мысли о деятельности вратарской школы футбольного клуба “Краснодар”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем интервью он отметил, что интересовался успехами вратарей, воспитанных в этой школе, и общался со многими футболистами. По словам Кафанова, каждый вратарь проходил тренировки под руководством различных тренеров.
После этого он обратился к Владимиру Леонидовичу Хашигу. Хашиг же подчеркнул, что основным фактором является наличие системы.
По его словам, вратарская школа “Краснодара” функционирует на основе четкой и эффективной системы. Это заслуга Сергея Николаевича Галицкого.
Кафанов считает эту ситуацию уникальной. Для справки, прошлым летом вратарь “Краснодара” Матвей Сафонов был продан в французский клуб “ПСЖ” за 20 миллионов евро.
Этот трансфер стал важным финансовым результатом для клуба. Таким образом, эффективность работы школы “Краснодара” еще раз подтвердилась.