Dinamo bosh direktori: Spartak mag‘lubiyati Stankovichga bog‘liq emas
Shamil Gazizov, Mahachqal'a "Dinamo" jamoasining bosh direktori, "Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichning ishdan bo‘shatilishi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
12-avgust kuni "Dinamo" safarda Rossiya Kubogi guruh bosqichining ikkinchi turida "Spartak" bilan o‘ynab, penaltilar seriyasida g‘alaba qozondi. Asosiy vaqt 1:1 hisobida yakunlangan bo‘lsa, penaltilar natijasida "Dinamo" 4:3 hisobida ustun keldi.
Gazizovning aytishicha, Mahachqal'a jamoasi kecha Stankovichni ishdan ketishiga sabab bo‘lmadi. Eng asosiysi, "Dinamo" "Spartak" ustidan g‘alaba qozondi, jamoa uchun muhim ochkolar va pul mukofotini qo‘lga kiritdi.
Hozirda jamoa o‘z guruhida yetakchilik qilmoqda va bu natija muhim ahamiyatga ega. Keyingi turda "Dinamo" bosh murabbiyi Hasanbi Bidjiyev boshchiligidagi jamoa Rossiyaning "Rostov" klubi bilan uchrashadi.
Mazkur o‘yin ham jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etadi. "Dinamo" oldidagi asosiy maqsad — guruh bosqichida yetakchilikni saqlab qolish va musobaqaning keyingi bosqichiga muvaffaqiyatli yo‘l olishdir.

Директор "Динамо": Поражение "Спартака" не связано со Станковичем
Шамиль Газизов, генеральный директор команды "Динамо" из Махачкалы, высказал свое мнение о возможном увольнении главного тренера команды "Спартак" Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
12 августа "Динамо" в гостях в рамках второго тура группового этапа Кубка России сыграло со "Спартаком" и одержало победу в серии пенальти. Основное время завершилось со счетом 1:1, а по пенальти "Динамо" выиграло 4:3.
По словам Газизова, команда из Махачкалы не стала причиной увольнения Станковича. Главное, что "Динамо" одержало победу над "Спартаком", что принесло команде важные очки и денежное вознаграждение.
В настоящее время команда занимает первое место в своей группе, и этот результат имеет большое значение. В следующем туре "Динамо" под руководством главного тренера Хасанаби Биджиева встретится с клубом "Ростов" из России.
Этот матч также имеет важное значение для команды. Основная цель "Динамо" — сохранить лидерство на групповом этапе и успешно пройти в следующий раунд турнира.