Akron jamoasi sardori Zaur Tedeev Rossiyadagi eng yaxshi murabbiy haqidagi fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, CSKA klubi o‘z vaqtida buyuk jamoaga aylangan va bu borada Valeriy Georgiyevich Gazzaevning hissasi katta bo‘lgan. Tedeev o‘z minnatdorchiligini bildirib, Gazzaevni mamlakatdagi eng buyuk murabbiy deb hisoblashini aytdi.
Ma’lumot uchun, Valeriy Gazzaev CSKA klubiga 2001–2003 va 2004–2008 yillarda boshchilik qilgan. Uning rahbarligida poytaxt jamoasi to‘rt marta Rossiya chempionligini qo‘lga kiritgan, shuningdek, to‘rt marta Rossiya Kubogi va ikki marta mamlakat Superkubogini yutgan.

Тедеев: Газзаев — величайший тренер России
Капитан команды "Акрон" Заур Тедеев поделился своими мыслями о лучшем тренере в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, клуб ЦСКА в свое время стал великой командой, и в этом большая заслуга Валерия Георгиевича Газзаева. Тедеев выразил свою благодарность и сказал, что считает Газзаева величайшим тренером в стране.
Для справки, Валерий Газзаев возглавлял клуб ЦСКА в 2001–2003 и 2004–2008 годах. Под его руководством столичная команда четырежды становилась чемпионом России, а также четырежды выигрывала Кубок России и дважды завоевывала Суперкубок страны.
Кроме того, ЦСКА добился успеха и на европейской арене, став обладателем Кубка УЕФА. В настоящее время главного тренера клуба ЦСКА занимает Фабио Челестини.