Bu haqda Italiya ommaviy axborot vositalarida xabar berildi. Rim klubi 31 yoshli fransiyalik futbolchi bilan kelgusida hamkorlik qilishni rejalashtirmayapti.
Jigo ilgari “Marsel” jamoasidan sotib olingan edi. “Latsio” bosh murabbiyi Mauritsio Sarri Samuyel Jigoning jamoada qolishini istamasligini bildirgan.
Hozirda “Latsio” klubi Jigo transferiga oid takliflarni kutmoqda. Klub futbolchini sotish orqali to‘rt million yevro daromad olishni maqsad qilgan.
2024-2025 yilgi Italiya chempionati mavsumida Samuyel Jigo 15 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urdi va ikki marta ogohlantirish oldi. Shu tariqa, futbolchi jamoa safida o‘z hissasini qo‘shdi, biroq klub rahbariyati uning xizmatlaridan voz kechishga qaror qilgan.
Jigo faoliyatini qaysi jamoada davom ettirishi hozircha noma’lum. Klubning ushbu qarori futbolchining kelajagiga qanday ta’sir ko‘rsatishi haqida hozircha aniq ma’lumot yo‘q.
Shu sababli, futbol ishqibozlari va mutaxassislar Jigoning keyingi faoliyatini diqqat bilan kuzatmoqda.

Лацио Самюэль Жиго решил продать
Бывший защитник московского "Спартака" Самюэль Жиго может покинуть клуб "Лацио" из Рима этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщили итальянские средства массовой информации. Римский клуб не планирует дальнейшее сотрудничество с 31-летним французским футболистом.
Жиго ранее был приобретен у команды "Марсель". Главный тренер "Лацио" Маурицио Сарри заявил, что не хочет, чтобы Самюэль Жиго оставался в команде.
В настоящее время клуб "Лацио" ожидает предложений по трансферу Жиго. Клуб нацелен получить четыре миллиона евро дохода от продажи футболиста.
В сезоне чемпионата Италии 2024-2025 годов Самюэль Жиго провел 15 матчей, забил два гола и получил два предупреждения. Таким образом, футболист внес свой вклад в команду, однако руководство клуба решило отказаться от его услуг.
Пока неизвестно, в какой команде продолжит свою карьеру Жиго. В настоящее время нет точной информации о том, как это решение клуба повлияет на будущее футболиста.