«Spartak» tajribali darvozabon Dovbnyani zaxira uchun oldi
Rossiya terma jamoasi darvozabonlari murabbiyi Vitaliy Kafanov «Spartak» jamoasining tajribali darvozabon Aleksandr Dovbnyani taklif qilgani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozirda «Spartak» tarkibida ikki kuchli darvozabon bor. Ular Aleksandr Maksimenko va Ilya Pomazun.
Kafanovning aytishicha, agar qandaydir sababga ko‘ra ushbu ikki futbolchidan biri safdan chiqsa, uchinchi darvozabon o‘yinga jalb qilinadi. Bunday vaziyatda yosh darvozabonga ishonch bildirish yoki tajribali futbolchini tanlash masalasi yuzaga keladi.
«Spartak» rahbariyati tajribaga ustunlik berdi va bu to‘g‘ri qaror bo‘ldi, deydi Kafanov. Ma’lumot uchun, Aleksandr Dovbnya o‘tgan yil yozda «Spartak» bilan shartnoma imzolagan.
U 38 yoshda bo‘lishiga qaramay, jamoa tarkibida bir o‘yinda maydonga tushdi va o‘z darvozasi daxlsizligini saqlab qoldi. Klub rahbariyati tajribali futbolchiga ishonch bildirgan.
Bu qaror jamoa darvozabonlar safini mustahkamlashga xizmat qiladi. Tajribali darvozabonlar murabbiy uchun ishonchli zaxira hisoblanadi.

«Спартак» опытного вратаря Довбня взял в запас
Тренер вратарей сборной России Виталий Кафанов высказал свое мнение о том, что команда «Спартак» пригласила опытного вратаря Александра Довбню. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время в составе «Спартака» есть два сильных вратаря. Это Александр Максименко и Илья Помазун.
Кафанов отметил, что если по какой-то причине один из этих двух футболистов выбудет из строя, третий вратарь будет привлечен к игре. В такой ситуации возникает вопрос о доверии молодому вратарю или выборе опытного футболиста.
Руководство «Спартака» отдало предпочтение опыту, и это было правильным решением, говорит Кафанов. Для справки, Александр Довбня подписал контракт с «Спартаком» прошлым летом.
Несмотря на свои 38 лет, он вышел на поле в одном из матчей и сохранил неприкосновенность своих ворот. Руководство клуба выразило доверие опытному футболисту.
Это решение служит для укрепления линии вратарей команды. Опытные вратари являются надежной резервной опцией для тренера.