Gazizov: Spartak har doim chempionlik uchun kurashishi kerak
“Spartak” futbol klubi sobiq bosh direktori Shamil Gazizov klub rahbariyati o‘rnida bo‘lsa, joriy bosh murabbiy Dejan Stankovichni iste’foga chiqararmidi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gazizovning so‘zlariga ko‘ra, u boshqa jamoa haqida o‘ylay olmaydi. Uning fikricha, “Spartak” har doim chempionlik uchun kurashishi lozim.
Klub serbiyalik murabbiy boshchiligida birinchi o‘rin uchun harakat qilayotganiga to‘xtalib, klub har qanday holatda ham yuqori natijalar uchun harakat qilishi kerakligini ta’kidladi. Ayni paytda Rossiya chempionati to‘rtinchi turidan so‘ng “Spartak” turnir jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda va jamg‘argan ochkolari soni to‘rttani tashkil etadi.
Navbatdagi beshinchi tur doirasida Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida “Zenit” klubini qabul qiladi. Ushbu uchrashuv 16 avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Mazkur o‘yin klub uchun muhim ahamiyat kasb etadi, chunki “Spartak” mavsumdagi natijalarini yaxshilash uchun imkoniyatga ega bo‘ladi. Klub muxlislari jamoaning o‘yini va natijalaridan yuqori umid qilmoqda.

Газизов: Спартак всегда должен бороться за чемпионство
Бывший генеральный директор футбольного клуба "Спартак" Шамиль Газизов ответил на вопрос, уволил бы он нынешнего главного тренера Деяна Станковича, если бы находился на месте руководства клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Газизова, он не может думать о другой команде. По его мнению, "Спартак" всегда должен бороться за чемпионство.
Он отметил, что под руководством сербского тренера клуб борется за первое место и в любом случае должен стремиться к высоким результатам. В настоящее время после четвертого тура чемпионата России "Спартак" занимает одиннадцатое место в турнирной таблице и имеет в своем активе четыре очка.
В рамках следующего пятого тура команда под руководством Деяна Станковича примет на своем поле клуб "Зенит". Эта встреча запланирована на 16 августа.
Данная игра имеет важное значение для клуба, так как "Спартак" получит возможность улучшить свои результаты в сезоне. Болельщики клуба возлагают большие надежды на игру и результаты команды.