“Sevilya” darvozaboni o‘zgardi: Vlaxodimos ijaraga olindi
Angliyaning “Nyukasl” jamoasi darvozaboni Odissiy Vlaxodimos bir mavsumga ijaraga olingan holda “Sevilya” tarkibiga qo‘shildi. Klublar o‘rtasida tuzilgan kelishuvga ko‘ra, futbolchi 2024-2025 yilgi mavsum davomida Ispaniya chempionatida ishtirok etadi.
Odissiy Vlaxodimos 31 yoshda. U o‘tgan mavsum “Nyukasl” safida harakat qilgan.
Angliya klubi darvozabon uchun 24 million yevro miqdorida mablag‘ sarflagan. Avvalroq u “Nottingem Forest” jamoasida ham o‘ynagan.
Biroq Vlaxodimos asosan Portugaliyaning “Benfika” jamoasidagi faoliyati bilan tanilgan. U 2018 yildan 2023 yilgacha Lissabon klubining asosiy darvozaboni bo‘lgan.
Futbolchi Germaniyaning “Shtutgart” klubi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. O‘tgan mavsumda “Sevilya” klubi Ispaniya chempionatida qiyin vaziyatga tushib qoldi.
Jamoa 41 ochko jamg‘arib, 17-o‘rinni egalladi. Klub quyi ligaga tushib ketish xavfidan faqat bir ochko farq bilan saqlanib qoldi.
Shu sababli, yangi mavsum oldidan tarkibda o‘zgarishlar qilishga qaror qilindi. Yangi darvozabon klubga kuchli himoya va ishonchli o‘yin olib kelishi kutilmoqda.

“Севилья” вратарь сменился: Влаходимос арендован
Вратарь английского клуба “Ньюкасл” Одиссей Влаходимос был арендован на один сезон и присоединился к составу “Севильи”. Согласно соглашению между клубами, футболист будет участвовать в чемпионате Испании в сезоне 2024-2025 годов.
Одиссей Влаходимос 31 год. В прошлом сезоне он выступал за “Ньюкасл”.
Английский клуб потратил 24 миллиона евро на вратаря. Ранее он также играл за команду “Ноттингем Форест”.
Однако Влаходимос в основном известен своей деятельностью в португальском клубе “Бенфика”. С 2018 по 2023 год он был основным вратарем клуба из Лиссабона.
Футболист является воспитанником немецкого клуба “Штутгарт”. В прошлом сезоне клуб “Севилья” оказался в сложной ситуации в чемпионате Испании.
Команда набрала 41 очко и заняла 17-е место. Клуб спасся от риска вылета в низшую лигу всего на одно очко.
По этой причине было решено внести изменения в состав перед новым сезоном. Ожидается, что новый вратарь принесет клубу сильную защиту и надежную игру.