Toshkent shahrining “Dinamo” futbol klubi vakillari Rossiya futbol ittifoqi Ekspert-hakamlar komissiyasiga murojaat yo‘lladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu murojaatga so‘nggi “Sochi” jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdagi bir vaziyat sabab bo‘ldi. Rossiya chempionati to‘rtinchi turi doirasida “Dinamo” va “Sochi” klublari o‘zaro bahs olib bordi.
Bellashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Ma’lum qilinishicha, “Dinamo” klubi o‘yinning 10-daqiqasida sodir bo‘lgan epizod yuzasidan rasmiy murojaat qilgan.
Klub vakillari hakam tomonidan raqib futbolchining qo‘l bilan o‘ynaganiga penalti belgilanmagani haqida e’tiroz bildirgan. Bu haqda Rossiya futbol ittifoqi vakili “Match TV” telekanaliga ma’lum qilgan.
Hozirda Valeriy Karpin boshchiligidagi “Dinamo” klubi Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Klub mutasaddilari ushbu vaziyatni ko‘rib chiqish va hakamlar faoliyatini baholashni so‘ramoqda.

“Динамо” судейскому решению выразил недовольство
Представители футбольного клуба “Динамо” из Ташкента направили обращение в Комиссию экспертов-судей Российского футбольного союза. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это обращение было вызвано одной ситуацией в последнем матче против команды “Сочи”. В рамках четвертого тура чемпионата России клубы “Динамо” и “Сочи” встретились в очном поединке.
Матч завершился со счетом 1:1. Как стало известно, клуб “Динамо” официально обратился по поводу эпизода, произошедшего на 10-й минуте игры.
Представители клуба выразили недовольство тем, что судья не назначил пенальти за игру рукой соперника. Об этом сообщил представитель Российского футбольного союза телеканалу “Матч ТВ”.
В настоящее время клуб “Динамо” под руководством Валерия Карпина занимает девятое место в таблице турнира Российской Премьер-лиги. Ответственные лица клуба просят рассмотреть данную ситуацию и оценить работу судей.