Akron 20 yoshli Vilmos Denesh transferi uchun muzokara qilmoqda
Tolyatti shahri jamoasi bo‘lgan Akron klubi Vengriyaning Zalaegerseg jamoasida o‘ynayotgan 20 yoshli futbolchi Vilmos Deneshga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport24 nashrining ma’lumotiga ko‘ra, Rossiyaning ushbu klubi futbolchini transfer qilish uchun 700 ming yevro miqdorida taklif yuborgan. Biroq, vengriyaliklar bu taklifni rad etgan va futbolchini faqat bir million yevroga sotishga tayyor ekanliklarini bildirgan.
Denesh Rossiyaga ko‘chib o‘tishga ochiq va u allaqachon klub rahbariyatiga o‘z roziligini bergan. Hozirda ikki klub o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda va yakuniy qaror kutilyapti.
2023-2024 yilgi mavsumda Vilmos Denesh Vengriya chempionatida 32 ta o‘yinda ishtirok etdi. U beshta gol urdi va yettita golga assistentlik qildi.
Uning yaxshi natijalari xorij klublari e’tiborini tortmoqda va ayni paytda uning kelajagi ikki klub muzokaralariga bog‘liq bo‘lib turibdi.

Акрон ведет переговоры о трансфере 20-летнего Вилмоша Денеша
Команда города Тольятти, клуб Акрон, проявляет интерес к 20-летнему футболисту Вилмошу Денешу, который играет в венгерском клубе Залаегерсег. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным издания Sport24, этот российский клуб сделал предложение о трансфере футболиста в размере 700 тысяч евро. Однако венгры отклонили это предложение и заявили, что готовы продать футболиста только за один миллион евро.
Денеш открыт к переезду в Россию и уже дал свое согласие руководству клуба. В настоящее время продолжаются переговоры между двумя клубами, и ожидается окончательное решение.
В сезоне 2023-2024 Вилмош Денеш принял участие в 32 матчах чемпионата Венгрии. Он забил пять голов и сделал семь голевых передач.
Его хорошие результаты привлекают внимание зарубежных клубов, и в данный момент его будущее зависит от переговоров между двумя клубами.