Galatasaray Ederson transferi bo‘yicha Manchester Siti bilan muzokara boshladi
Manchester Siti jamoasi darvozaboni Ederson jamoani tark etishi va Turkiyaning Galatasaray klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bir necha hafta oldin Galatasaray klubi 31 yoshli braziliyalik darvozabon bilan shaxsiy shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishgan edi. Endi Istanbul klubi Angliyaning mashhur jamoasi bilan kelishuvga erishishi kerak.
Nemis jurnalisti Florian Plettenbergning ma’lum qilishicha, Galatasaray va Manchester Siti o‘rtasida muzokaralar boshlangan. Hozircha tomonlar o‘rtasida to‘liq kelishuv yo‘q, biroq muzokaralarda agent Jorj Gardi vositachi sifatida ishtirok etmoqda.
U transfer bitimini amalga oshirish uchun harakat qilmoqda. Transfermarkt portali Edersonning transfer qiymatini 20 million yevro deb baholamoqda.
Shu tariqa, Edersonning kelajagi bo‘yicha yakuniy qaror yaqin kunlarda qabul qilinishi kutilmoqda. Agar tomonlar o‘zaro kelishuvga erishsa, Ederson Turkiya chempionatida faoliyatini davom ettirishi mumkin.

Галатасарай начал переговоры с Манчестер Сити по трансферу Эдерсона
Команда Манчестер Сити вратарь Эдерсон может покинуть команду и перейти в турецкий клуб Галатасарай. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Несколько недель назад клуб Галатасарай достиг соглашения по условиям личного контракта с 31-летним бразильским вратарем. Теперь стамбульскому клубу необходимо достичь соглашения с известной английской командой.
По информации немецкого журналиста Флориана Плеттенберга, начались переговоры между Галатасараем и Манчестер Сити. Пока что полного соглашения между сторонами нет, однако в переговорах участвует агент Жорж Гарди в качестве посредника.
Он пытается осуществить сделку по трансферу. Портал Transfermarkt оценивает трансферную стоимость Эдерсона в 20 миллионов евро.
Таким образом, окончательное решение по будущему Эдерсона ожидается в ближайшие дни. Если стороны достигнут взаимного соглашения, Эдерсон может продолжить свою карьеру в турецком чемпионате.