Barselona Joan Garciyani La Ligada ro‘yxatdan o‘tkazadi
Barselona futbol klubi yangi darvozabon Joan Garciani La Ligada ro‘yxatdan o‘tkazish uchun rasmiy ruxsat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu qaror klubning asosiy darvozaboni Mark-Andre ter Shtegenning jarohati haqida ligaga tibbiy xulosa taqdim etganidan so‘ng qabul qilindi. La Liga tibbiy komissiyasi futbolchining jarohati uzoq muddatli bo‘lishini tasdiqladi.
Shu sababli, Barselona klubi Ter Shtegenning maoshining bir qismini yangi darvozabon Joan Garciya bilan shartnoma tuzish uchun ishlatish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Klub yaqin kunlarda Joan Garciyani rasmiy ravishda ro‘yxatdan o‘tkazishni boshlaydi.
Shundan so‘ng, u jamoaning to‘liq a’zosi bo‘ladi va chempionat uchrashuvlarida ishtirok etishi mumkin bo‘ladi. Bu qaror Barselona uchun muhim ahamiyatga ega, chunki asosiy darvozabonning uzoq muddatga safdan chiqqani jamoaga yangi futbolchi olib kelish zaruratini tug‘dirdi.
Endi Barselona yangi darvozabon bilan mavsumdagi o‘yinlarni davom ettirish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Klub rahbariyati va muxlislar Joan Garciyadan yaxshi natijalar kutmoqda.

Барселона зарегистрирует Хуана Гарсию в Ла Лиге
Футбольный клуб Барселона получил официальное разрешение на регистрацию нового вратаря Хуана Гарсии в Ла Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это решение было принято после того, как клуб представил лиге медицинское заключение о травме основного вратаря Марка-Андре тер Штегена. Медицинская комиссия Ла Лиги подтвердила, что травма игрока является долгосрочной.
По этой причине клуб Барселона получил возможность использовать часть зарплаты тер Штегена для заключения контракта с новым вратарем Хуаном Гарсией. Клуб в ближайшие дни начнет официальную регистрацию Хуана Гарсии.
После этого он станет полноправным членом команды и сможет участвовать в матчах чемпионата. Это решение имеет важное значение для Барселоны, так как длительное отсутствие основного вратаря вызвало необходимость привлечения нового футболиста.
Теперь Барселона сможет продолжить сезон с новым вратарем. Руководство клуба и болельщики ожидают от Хуана Гарсии хороших результатов.