Spartak rahbariyati Stankovichdan o‘zi ketishini kutmoqda
Yuriy Pervak, Moskvaning Spartak futbol klubi sobiq bosh direktori, klub bosh murabbiyi Deyan Stankovichning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, klub rahbariyati Stankovichning o‘zi iste’foga chiqishini kutmoqda. Chunki to‘lanadigan mablag‘ miqdori, ishchining o‘zi ketganmi yoki ishdan bo‘shatilganiga bog‘liq bo‘ladi.
Pervakning so‘zlariga ko‘ra, bu jarayonda asosiy masala shundaki, klub ortiqcha xarajat qilmaslikni istaydi. Deyan Stankovichning Moskva Spartak klubi bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2027 yil yozigacha amal qiladi.
Hozirda u klub bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritmoqda. Rossiya oliy futbol ligasining yangi mavsumida Spartak dastlabki to‘rtta o‘yinda to‘rt ochko to‘plagan va musobaqa jadvalida o‘n birinchi o‘rinda bormoqda.
Navbatdagi uchrashuvda Moskva klubi o‘z maydonida Peterburgning Zenit jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Mazkur o‘yin Lukoil Arena stadionida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Klub muxlislari va mutaxassislar kelgusi o‘yin natijasidan ko‘p narsa klub murabbiyining kelajagiga bog‘liq bo‘lishini ta’kidlamoqda.

Руководство Спартака ожидает, что Станкович уйдет сам
Юрий Первак, бывший генеральный директор московского футбольного клуба Спартак, высказал свое мнение о будущем главного тренера клуба Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, руководство клуба ожидает, что Станкович сам подаст в отставку. Поскольку сумма выплат будет зависеть от того, ушел ли работник сам или был уволен.
Согласно словам Первак, в этом процессе основная задача заключается в том, что клуб не хочет нести лишние расходы. Трудовой договор Деяна Станковича с московским Спартаком действует до лета 2027 года.
В настоящее время он продолжает работать в качестве главного тренера клуба. В новом сезоне Российской Премьер-Лиги Спартак набрал четыре очка в первых четырех матчах и занимает одиннадцатое место в турнирной таблице.
В следующем матче московский клуб сыграет на своем поле против петербургского Зенита. Эта игра запланирована на стадионе Лужники.
Фанаты клуба и специалисты подчеркивают, что исход следующей игры во многом зависит от будущего тренера клуба.