Komlichenko: Spartakka o‘tmaganimdan afsuslanmayman
Lokomotiv Toshkent jamoasi hujumchisi Nikolay Komlichenko boshqa bir poytaxt klubi – Spartakga o‘tishi amalga oshmagani haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Spartak bilan o‘yin vaqtida faqatgina Stankovich bilan salomlashgan, bundan ortiq hech qanday voqea bo‘lmagan. Komlichenko Spartakni tanlamagani uchun umuman afsuslanmasligini aytdi.
Bu haqda Chempionat nashri xabar berdi. 30 yoshli markaziy hujumchi joriy yilning iyul oyida Lokomotiv jamoasiga qo‘shilgan va uch yillik mehnat shartnomasini imzolagan.
Mutaxassislarning baholashicha, uning transfer qiymati 3,5 million yevroga teng. Nikolay Komlichenko Rossiya oliy ligasining joriy mavsumida to‘rt o‘yinda maydonga tushdi, biroq hozircha gol urish yoki golli uzatma berish bilan ajralib turgani yo‘q.
Hujumchi o‘z faoliyatini Lokomotivda davom ettirishdan mamnunligini ta’kidladi. Klub rahbariyati esa undan yuqori natijalar kutmoqda.

Комличенко: Я не жалею, что не перешел в Спартак
Нападающий команды Локомотив Ташкент Николай Комличенко высказал свои мысли о том, что переход в другой столичный клуб – Спартак – не состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, во время игры со Спартаком он только поздоровался со Станковичем, больше никаких событий не произошло. Комличенко заявил, что совершенно не жалеет о том, что не выбрал Спартак.
Об этом сообщает издание Чемпионат. 30-летний центральный нападающий присоединился к команде Локомотив в июле текущего года и подписал трехлетний трудовой контракт.
По оценкам специалистов, его трансферная стоимость составляет 3,5 миллиона евро. Николай Комличенко провел четыре игры в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги, однако пока не выделялся ни одним голом или голевой передачей.
Нападающий отметил, что доволен продолжением своей карьеры в Локомотиве. Руководство клуба ожидает от него высоких результатов.