Bulykin: Safonovning g‘alabasi quvonarli voqea
Kecha Rossiyalik darvozabon Matvey Safonov "PSJ" jamoasi tarkibida UEFA Superkubogini qo‘lga kiritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Asosiy vaqt 2:2 hisobida yakunlandi, ammo fransuz jamoasi "Tottenhem"ga penaltilar seriyasida ustun keldi. Ushbu voqea yuzasidan taniqli sobiq futbolchi Dmitriy Bulykin fikr bildirdi.
Unga ko‘ra, Safonov uchun quvonish kerak, chunki u tarixga kirmoqda. Matvey to‘g‘ri ish qilmoqda, kubok bilan suratga tushishi va g‘alabani nishonlashi to‘g‘ri, hatto maydonga tushmasa ham.
Safonov bir yildan beri jamoada faoliyat yuritib, ko‘plab sovrinlarni qo‘lga kiritgani uning faoliyati, hayoti, tajribasi va mahorati uchun katta ijobiy omil hisoblanadi. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, u Fransiya ligasi oltin medallari, Kubok, Superkubok va Chempionlar ligasini qo‘lga kiritdi.
Paris jamoasi safida bir yil mobaynida 17 o‘yin o‘tkazgan darvozabon 7 o‘yinda darvozasini daxlsiz saqladi. Bu uning darvozabon sifatidagi yuqori darajasini ko‘rsatadi.

Булыкин: Победа Сафонова — радостное событие
Вчера российский вратарь Матвей Сафонов в составе команды «ПСЖ» завоевал Суперкубок УЕФА. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Основное время закончилось со счетом 2:2, но французская команда одержала победу в серии пенальти над «Тоттенхэмом». По этому поводу высказался известный бывший футболист Дмитрий Булыгин.
По его мнению, за Сафонова стоит порадоваться, так как он входит в историю. Матвей поступает правильно, фотографируясь с кубком и празднуя победу, даже если не выходит на поле.
Сафонов уже год выступает в команде и завоевал множество трофеев, что является большим положительным фактором для его карьеры, жизни, опыта и мастерства. По итогам прошлого сезона он выиграл золотые медали французской лиги, Кубок, Суперкубок и Лигу чемпионов.
Вратарь, проведший за парижскую команду 17 матчей за год, сохранил свои ворота в неприкосновенности в 7 играх. Это демонстрирует его высокий уровень как вратаря.