Sobiq «Manchester Yunayted» futbolchisi Ueyn Runi joriy mavsumdagi jamoaning imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Manchester Yunayted» jamoasi hali bir-ikki futbolchini sotib olishi kerak, biroq bosh murabbiy Amorimning ishlarini kuzatayotganini ta’kidladi. Runi jamoaning holati yaxshilanayotganini aytib, ular Angliya Premer Ligasi musobaqasida yuqori beshlikdan joy olishiga ishonch bildirdi.
Joriy mavsumning birinchi turida «Manchester Yunayted» uchun muhim o‘yin bo‘lib, 17 avgust kuni jamoa «Arsenal»ni qabul qiladi. Ushbu o‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi.
Futbol ixlosmandlari uchun matnli translyatsiya taqdim etiladi. O‘tgan mavsumda esa «Manchester Yunayted» faqat 15-o‘rinni egallagan edi.
Shu sababli, jamoa yangi mavsumda yaxshiroq natijaga erishishni maqsad qilgan. Runi fikricha, jamoaning rivojlanishi va yangi futbolchilarning qo‘shilishi bu borada muhim rol o‘ynaydi.

Уэйн Руни: Есть надежда на топ-5 из Манчестера
Бывший футболист «Манчестер Юнайтед» Уэйн Руни высказался о возможностях команды в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Манчестер Юнайтед» еще нужно приобрести одного-двух футболистов, однако он отметил, что следит за работой главного тренера Аморима. Руни заявил, что ситуация в команде улучшается, и выразил уверенность, что они займут место в топ-5 Английской Премьер-лиги.
В первом туре текущего сезона для «Манчестер Юнайтед» будет важный матч — 17 августа команда примет «Арсенал». Эта игра начнется в 18:30 по московскому времени.
Для футбольных болельщиков будет предоставлена текстовая трансляция. В прошлом сезоне «Манчестер Юнайтед» занял лишь 15-е место.
Поэтому команда поставила цель добиться лучших результатов в новом сезоне. По мнению Руни, развитие команды и присоединение новых футболистов сыграют важную роль в этом.