Naumov: Dinamoga Karpin uchun vaqt berilsin
Moskva "Lokomotiv"ining sobiq prezidenti Nikolay Naumov Moskva "Dinamo" klubining bosh murabbiyi lavozimida Valeriy Karpin uchun ko‘proq vaqt ajratilishi lozim, deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Naumovning ta’kidlashicha, klub Karpinga kamida qish mavsumigacha imkon berishi kerak. Hozircha muammolarni juda katta tashvishga soladigan sabab yo‘q.
Muhim jihat shundaki, jamoa o‘yinni yaxshilash ustida ishlashi lozim. Karpin 2025 yil iyun oyida klubga kelgan bo‘lib, uning boshqaruvida jamoa natijalari muxlislar uchun hozircha qoniqarsiz ko‘rinmoqda.
Rossiya chempionatining dastlabki to‘rt turida "Dinamo" besh ochko to‘pladi. Shuningdek, so‘nggi haftada Rossiya Kubogi guruh bosqichining ikkinchi turida "Krasnodar"ga uy maydonida 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Shu sababli, Naumov fikricha, jamoa o‘yinni yaxshilashga e’tibor qaratib, murabbiyga vaqt berilishi zarur. Bu esa kelajakda yaxshiroq natijalarga erishishga yordam beradi.

Наумов: Динамо дать время Карпину
Бывший президент московского «Локомотива» Николай Наумов считает, что главному тренеру московского «Динамо» Валерию Карпину следует дать больше времени. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Наумова, клуб должен предоставить Карпину возможность работать как минимум до зимнего перерыва. Пока нет причин для серьёзного беспокойства.
Важно, чтобы команда работала над улучшением игры. Карпин пришёл в клуб в июне 2025 года, и под его руководством результаты команды пока не удовлетворяют болельщиков.
В первых четырёх турах чемпионата России «Динамо» набрало пять очков. Также на прошлой неделе в рамках второго тура группового этапа Кубка России команда дома проиграла «Краснодару» со счётом 0:4.
Поэтому, по мнению Наумова, команда должна сосредоточиться на улучшении игры, а тренеру необходимо дать время. Это поможет достичь лучших результатов в будущем.