Teo Bongonda «Spartak» bazasiga qaytdi
DR Kongodan bo‘lgan «Spartak» jamoasi yarim himoyachisi Teo Bongonda akill tendoni jarohatidan keyingi tiklanish jarayonining yangi bosqichini boshladi, deb xabar berdi poytaxt klubi matbuot xizmati. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jarohat Bongonda DR Kongo terma jamoasi va Mali terma jamoasi o‘rtasidagi do‘stlik uchrashuvida (1:0) yuzaga kelgan. U o‘yinni boshlang‘ich tarkibda boshlagan bo‘lsa-da, 24-daqiqada maydonni tark etishga majbur bo‘lgan.
«Spartak» klubi oldinroq tiklanish jarayoni taxminan uch oy davom etishini ma’lum qilgan edi. O‘tgan mavsum Rossiya chempionatida Bongonda «Spartak» safida 27 ta o‘yin o‘tkazib, yetti ta gol urdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi.
Hozirgi vaqtda futbolchining sog‘lig‘i yaxshilanishi uchun zarur bo‘lgan davolanish ishlari davom etmoqda. Klub mutaxassislari uning tez orada maydonga qaytishini kutmoqda.

Тео Бонгонда вернулся на базу «Спартака»
Полузащитник «Спартака» из ДР Конго Тео Бонгонда начал новый этап восстановления после травмы ахиллова сухожилия, сообщает пресс-служба столичного клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта травма была получена Бонгонда в товарищеском матче между сборными ДР Конго и Мали (1:0). Несмотря на то, что он начал игру в основном составе, на 24-й минуте был вынужден покинуть поле.
Ранее клуб «Спартак» сообщил, что процесс восстановления займет примерно три месяца. В прошлом сезоне в чемпионате России Бонгонда провел за «Спартак» 27 матчей, забил семь голов и сделал одну результативную передачу.
В настоящее время продолжаются необходимые лечебные процедуры для улучшения здоровья футболиста. Специалисты клуба ожидают его скорейшего возвращения на поле.