Rossiyalik murabbiy Aleksandr Tochilin poytaxtdagi Dinamo jamoasining Krasnodar jamoasiga kubok o‘yinida 0:4 hisobida mag‘lub bo‘lishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Dinamo jamoasining o‘yinini uyatli deb atamadi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, bu o‘yin jamoaning zaxira o‘yinchilari darajasi yetarli emasligini ko‘rsatdi.
Krasnodar jamoasida ham maydonda yosh o‘yinchilar bor edi va ular yaxshi harakat qilishdi, ammo Dinamo jamoasida yoshlar soni ancha ko‘p bo‘lib, bu o‘yinga ta’sir ko‘rsatdi. Valeriy Karpin rahbarligida Dinamo jamoasi ikkinchi marta mag‘lubiyatga uchradi.
Karpin jamoani shu yoz boshida boshqara boshlagan. Hozirgi vaqtda Dinamo Rossiya Premyer Ligasi jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi va jami beshta ochko yig‘gan.

Tochilin: Резерв Динамо не смог добраться до Краснодара
Российский тренер Александр Точилин высказался о поражении столичного Динамо от команды Краснодар со счётом 0:4 в кубковом матче. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он не назвал игру Динамо позорной. По словам тренера, этот матч показал, что уровень запасных игроков команды недостаточен.
В команде Краснодар на поле также были молодые игроки, которые хорошо действовали, однако в Динамо молодых игроков было значительно больше, и это повлияло на игру. Под руководством Валерия Карпина команда Динамо потерпела второе поражение.
Карпин начал руководить командой в начале этого лета. В настоящее время Динамо занимает девятое место в таблице Российской Премьер-Лиги, набрав всего пять очков.