Shakhtyor Panatinaikosga penaltilarda taslim bo‘ldi
«Shakhtyor» va «Panatinaikos» jamoalari Yevropa Ligasi uchinchi saralash bosqichining javob o‘yinini o‘tkazishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv oldingidek qattiq kechdi va 90 daqiqaning oxirida hisob 0:0 bo‘lib yakunlandi. Birinchi bo‘limda Artyom Bondarenko nozik pas bilan raqib jarima maydonida Nivertonni topdi.
U himoyachini aldab, to‘pni darvozaga yo‘lladi, ammo gol ofsayd tufayli bekor qilindi. Ikkinchi bo‘limda mezbonlar burchak zarbasini amalga oshirdi, undan so‘ng Alisson jarima maydonidan zarba berdi, lekin darvozabon to‘pni qutqarib oldi.
Oleg Ocheretko maydonda qo‘pol tarzda raqibga qarshi o‘ynab, ikkinchi sariq kartochkasini oldi va maydondan chetlatildi. Arda Turan hakam qarorlarini ko‘p bahslashgani uchun maydon tashqarisiga chiqarildi.
82-daqiqadan boshlab «Shakhtyor» jamoasi o‘n nafar o‘yinchi bilan o‘ynadi. Vinisius Tobias qanot orqali tezlik bilan hujum qilib, uzoq burchakka aniq pas berdi.
Niverton bosh bilan zarba berdi, ammo to‘p darvoza ustuniga tekkandi. Keyingi hujumda Alisson zarbasi darvoza ustunidan o‘tib ketdi.
Qo‘shimcha vaqtda ham hisob o‘zgarmadi. Penaltilar seriyasida yunonlar 4:3 hisobida g‘alaba qozonib, «Samsunspor»ga qarshi o‘yin uchun yo‘llanma oldi.
Mag‘lub bo‘lgan jamoa esa Yevropa Konferensiyalar Ligasi doirasida «Utrext»ga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv protokoli: Shakhtyor 0:0 (penaltida 3:4) Panatinaikos.

Шахтёр уступил Панатинаикосу в серии пенальти
Команды «Шахтёр» и «Панатинаикос» провели ответный матч третьего квалификационного раунда Лиги Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча, как и прежде, прошла напряжённо, и по окончании 90 минут счёт остался 0:0. В первом тайме Артём Бондаренко точным пасом нашёл Нивертона в штрафной соперника.
Он обыграл защитника и направил мяч в ворота, но гол был отменён из-за офсайда. Во втором тайме хозяева выполнили угловой, после которого Аллисон пробил из штрафной, но вратарь отразил мяч.
Олег Очеретко сыграл грубо против соперника, получил вторую жёлтую карточку и был удалён с поля. Арда Туран был удалён за частые споры с арбитром.
С 82-й минуты «Шахтёр» играл вдесятером. Винисиус Тобиас быстро атаковал по флангу и сделал точный пас в дальний угол.
Нивертон пробил головой, но мяч попал в штангу. В следующей атаке удар Аллисона прошёл мимо штанги.
В дополнительное время счёт не изменился. В серии пенальти греки выиграли со счётом 4:3 и получили путёвку на матч против «Самсунспора».
Проигравшая команда продолжит выступление в Лиге конференций, где сыграет с «Утрехтом». Протокол матча: Шахтёр 0:0 (пенальти 3:4) Панатинаикос.